"Başbakan’ın oturacağı yer köşk değil, Yüce Divan'daki sanık sandalyesidir"

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan’ın ‘CHP-MHP ittifak yapıyor’, ‘MHP, CHP’ye vagon oldu’ sözlerine tepki gösterdi. İsmet Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, “Başbakan’ın oturacağı yer Cumhurbaşkanlığı...

08 Temmuz 2014 Salı 14:53

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan’ın ‘CHP-MHP ittifak yapıyor’, ‘MHP, CHP’ye vagon oldu’ sözlerine tepki gösterdi. İsmet Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, “Başbakan’ın oturacağı yer Cumhurbaşkanlığı Köşkü değil, Yüce Divan'daki sanık sandalyesidir. Ucuz bir kapkaç siyaseti, zihniyetinin temsilcisi olan başbakan, son konuşmalarında yine bu kapkaç anlayışını rehber edinmiştir.” dedi.

Cumhurbaşkanı adaylığı için yapılacak başvuru süresinin 3 Temmuz 2014 günü dolduğunu hatırlatan MHP’li Büyükataman, “Şu an itibariyle cumhurbaşkanı adayı olarak üç isim ön plana çıkmıştır. Bu adaylardan biri devletle, diğeri ise hem devletle hem milletle kavgalı isimlerdir. 12 yıldır iktidarda olmasına rağmen Türk devletiyle kavgasını sürdüren bir kişi cumhurbaşkanı olamaz, olmamalıdır. Türklüğü reddeden, T.C.’yi silen, milliyetçiliği ayaklar altına alan bir inkârcıdan Türkiye’ye Cumhurbaşkanı olmaz, olamaz. Bize göre; cumhurbaşkanı olacak kişi önce Türk milletini zihnen ve ahlaken kabullenecek, cumhurbaşkanlığı yeminine sadakatle bağlı kalacak birisi yani Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu olmalıdır.” diye görüş bildirdi.

“AKP-HDP-PKK VE İMRALI CANİSİ KOALİSYONU”

“Bizim ihanet şebekeleriyle iş tuttuğumuzu iddia eden Başbakan bilmelidir ki; biz bize benzeriz, her işimiz, her düşüncemiz, her davranışımızda yalnız büyük Türk milletinden bir iz ve ilham vardır. Başbakan bizi kendisiyle karıştırmamalıdır.” diye sözlerini sürdüren İsmet Büyükataman, “Başbakan, AKP-HDP-PKK ve İmralı canisi koalisyonuyla Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmiş, bunun karşılığı olarak PKK’yı meşrulaştırmak için gözü dönmüş gibi hareket etmektedir. " şeklinde ifade etti.

Büyükataman, Başbakan’ın başı her sıkıştığında bir siyaset mühendisliğine soyunarak “CHP-MHP ittifak yapıyor.” diyerek “Cambaza bak oyunu” oynadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Türk milleti ile ittifak yapan Milliyetçi Hareket Partisi; PKK ve onun taşeronu olan partilerin destekçilerinin dışında herkesle ittifak hâlindedir. Adayımız -bugüne kadar hangi partiye oy vermiş olursa olsun- Türk milletinin ortak adayı olacak bir değere sahiptir. MHP olarak biz bu seçime partilerin seçimi olarak değil, milletimizin istediği değerli bir şahsın Cumhurbaşkanlığı makamına getirilmesi olarak bakmaktayız. Türk milletinin ortak adayının karşısında durmakta direnen AKP yöneticileri yalnız kalacaktır. Çünkü AKP’ye oy veren vatandaşlarımız da bu milletin değerli bir parçasıdır ve ittifakımız aynı zamanda onlarladır. ‘MHP, CHP’ye vagon oldu.’ diyen Sayın Başbakan bilmeli ki MHP kimsenin vagonu değildir, çünkü MHP bu milletin lokomotifidir. Kendilerinin ise kimlere vagon olduğu açıktır. Başbakan bizim çatımızı ve temelimizi bırakmalı, kendi köksüzlüğüne, kendi kimliksizliğine kafa yormalıdır. “

“YASAK AŞK HEVESLİSİ 2 İMRALI KUKLASI”

Bugünlerde ısrarla partilerine saldıran, birbirlerine kucak açan iki cumhurbaşkanı adayının danışıklı dövüşlerini sürdürdüğünü öne süren Büyükataman, “Sanki İmralı ile pazarlık yapılmamış, sanki İmralı canisi Erdoğan’ı işaret etmemiş gibi perde arkası kuklalığı yapan bölücü aday her sözü ile Erdoğan’a destek olmaktadır. Bu şer ittifakta kim vagondur, kim kime takılmıştır birbirine karışmış olsa da bir gerçek vardır ki beraber yürüdükleri bu yollar yol değildir. Bu, yasak aşk heveslisi 2 İmralı kuklasını ağaç diplerinde, karanlık köşelerde buluşmayı bırakıp içerisinde yer aldıkları ihanet senaryolarını itiraf etmeye ve meydanlarda el ele, kol kola gezmeye, resmî nikâhlarını kıyıp şehir gezilerini beraber yapmaya davet ediyoruz.” görüşünü aktardı.

Cumhurbaşkanı adayının MHP’ye ‘talimat’ ile kabul ettirildiğini iddia eden Başbakan’a seslenen Büyükataman, “Milliyetçi Hareket Partisi herhangi bir yerin telkiniyle veya talimatıyla hareket edecek manda zihniyetli bir parti değildir. Bununla birlikte partimizin hiçbir mensubu, partimize gönül vermiş hiçbir Ülküdaşımız ve partimize oy vermiş yahut vermemiş hiçbir vatandaşımız bu ucuz iftiraya inanacak değildir. Başbakan Erdoğan’ın kaba üslubu, ötekileştiren, dışlayan ve anında kutuplaştıran tavrı demokrasiyi tehdit etmekte ve yıpratmaktadır. Başbakan terör örgütünün ağzıyla konuşmakta, PKK’nın jargonunu kullanmaktadır. Başbakan’ın oturacağı yer Cumhurbaşkanlığı köşkü değil, yüce divandaki sanık sandalyesidir. Ucuz bir kapkaç siyaseti zihniyetinin temsilcisi olan Başbakan, son konuşmalarında yine bu kapkaç anlayışını rehber edinmiştir. AKP, işine gelen her siyasi hareketin fikrini aparan bir anlayışı Türk siyasetinde bir tarz haline dönüştürme yolundadır. Başbakan, bir yandan PKK ile iş tutarken, bir yandan utanmadan MHP’li seçmene seslenmektedir. Türk Milliyetçileri neyi nasıl yapacaklarını Başbakan’dan öğrenecek değildir. MHP’nin, ülkücü camianın ne onun, ne de yol arkadaşlarının fikirlerine ihtiyacı yoktur." diye açıklamasını tamamladı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×