Başbakan Yıldırım: Artık 79 milyonun hükümetiyiz

65. Hükümet'in güvenoyu alması sonrası teşekkür konuşması yapan Başbakan Yıldırım, ''Bu çatı altında güvenoyu aldıktan sonra artık herkesin hükümetiyiz, 79 milyonun hükümetiyiz.'' ifadesini kullandı

Başbakan Yıldırım: Artık 79 milyonun hükümetiyiz
29 Mayıs 2016 Pazar 20:03

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümet'in 315 oyla güvenoyu almasının ardından, TBMM Genel Kurulu'nda bir teşekkür konuşması yaptı.

Yüce Meclis'e, hükümete gösterdiği güven için teşekkür ederek şükranlarını sunan Başbakan Yıldırım, 65. Cumhuriyet Hükümeti'nin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yıldırım, "Cenab-ı Mevlam'dan hayırlı hizmetler yapmamızı niyaz ediyorum" ifadesini kullandı.

Başbakan Yıldırım, görevi devraldığı 64. Hükümet'in Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve Bakanlar Kurulu üyelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkürlerini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"65. Hükümet'in programı esnasında görüşlerini dile getiren bütün milletvekillerimize, muhalefet partisi grup başkanvekillerine ve bu program üzerinde eleştirileriyle, önerileriyle bize ışık tutan bütün milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Şüphesiz eleştiriler, uyarılar, öneriler bizim için yol göstericidir, daha güzel kararlar, daha doğru işler yapmamız için mutlaka yardımcı olacaktır. AK Parti hükümetleri olarak bizim bir özelliğimiz var, seçimlerde ne kadar oy alırsak alalım, bu çatı altında güvenoyu aldıktan sonra artık herkesin hükümetiyiz, 79 milyonun hükümetiyiz. Güzel ülkemiz, Türkiyemiz, 65. Hükümet döneminde çok daha güzel hizmetleri, geçmiş dönemde yapılan hizmetlere ilave ederek Mustafa Kemal Atatürk'ün 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyecektir."

"Demokrasimizi daha da ileri düzeye taşıyacağız, insan hak ve hürriyetlerini çok daha geliştireceğiz, milletimizin birliği, beraberliği, kardeşliğinin daim olması için gece gündüz demeden çalışacağız" diyen Binali Yıldırım, şunları söyledi:

"Milletimizin barışı, huzuru için hayatını seve seve veren şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar diliyorum. Yüce Meclis'imizinden güvenoyu alan 65. Hükümet'in, üyeleri ve başkanı olarak, bir kez daha duyduğunuz güvenden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×