Başbakan Erdoğan Katar Emiri ile Gazze'yi konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'yi hedef alan saldırılarıyla ilgili olarak Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, akşam saatlerinde...

Başbakan Erdoğan Katar Emiri ile Gazze'yi konuştu
12 Temmuz 2014 Cumartesi 22:33

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'yi hedef alan saldırılarıyla ilgili olarak Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, akşam saatlerinde Antalya Valiliği'ni ziyareti sırasında, Katar Emiri Şeyh Temim'le yaptığı telefon görüşmesinde, İsrail'in saldırılarının derhal durdurulması için uluslararası toplumun acil girişimlerde bulunması gerektiğini vurguladı.

Erdoğan ve Şeyh Temim'in, Gazze'ye yönelik saldırılara son verilmesi gerektiğini ifade ederek, tarafların 2012'deki ateşkese geri dönmelerinin acilen sağlanmasının büyük önem taşıdığını belirttikleri öğrenildi.

Görüşme sırasında Erdoğan'ın, tarafların güvenliğinin ancak adil ve kapsamlı bir barışla sağlanabileceğine de dikkati çektiği öğrenildi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının durdurulmasını sağlama amacıyla temaslarda bulunan Başbakan Erdoğan, gün içerisinde Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile de bir telefon görüşmesi yapmıştı.

Başbakan Erdoğan, bu çerçevede geçtiğimiz günlerde, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Halit Meşal, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile de birer telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×