Başbakan Erdoğan: Halk Bankamızı yedirmeyeceğiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu ve Giresun’daki toplu açılışlardan sonra iki günlük Pakistan gezisine çıktı.

Başbakan Erdoğan: Halk Bankamızı yedirmeyeceğiz
22 Aralık 2013 Pazar 20:18

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu ve Giresun’daki toplu açılışlardan sonra iki günlük Pakistan gezisine çıktı. Pakistan’a Trabzon Havalimanı’ndan hareket eden Başbakan Erdoğan, burada toplanan vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, “Halk Bankası’nı yıkmaya çalışıyorlar. Bu oyunun içerisinde maalesef yargı da var yürütme de. Biz buna ‘evet’ diyebilir miyiz?” dedi.

17 Aralık’ta başlatılan ‘Yolsuzluk operasyonu’ ile ilgili konuşan Erdoğan, “Eğer bireysel cezalar varsa bunu yaparsınız, ama Halk Bankamızı yıkmak için böyle bir yola başvurmak hiç kimsenin haddi değildir. Bunların bu milleti, bu vatanı sevdiklerine ben inanmıyorum. Çünkü Nisan 2013’te Amerika’da Halk Bankası’na yönelik bir operasyonunun projeleri hazırlandı, planları yapıldı. Hatta bunu Kongre’ye getirmek istediler. Halk Bankası’nın uluslararası piyasalardaki çalışmalarına ket vurmak istediler. Bunu engelleyince bundan rahatsız oldular. Bu oyuna gelmedik, gelmeyeceğiz ve Halk Bankamızı da yedirmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, operasyonla ilgili şunları söyledi: “Şunu herkesin bilmesi gerekir, Anayasa'nın çizdiği sınırlar içerisinde yasama nasıl görevini yapıyorsa yürütme de öyle yapacak, yargı da öyle yapacak. Yalnız bir erk, bir kuvvet görevini yerine getirirken bir diğeri onun üzerinde baskı oluşturma gayreti içerisine girmesin. Girdiği taktirde yasamadaki gücümüzü de kullanırız, yürütmedeki gücümüzü de kullanırız. Bunu sadece hakkın ve halkın talebi için kullanırız.” CİHAN

Başbakan Erdoğan: Halk Bankamızı yedirmeyeceğiz


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×