Bakan Şimşek: Son ses kaydı vatana ihanettir, gereği yapılacak

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, internete düşen son ses kaydını vatana ihanet olarak değerlendirdi.

Bakan Şimşek: Son ses kaydı vatana ihanettir, gereği yapılacak
27 Mart 2014 Perşembe 20:33

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, internete düşen son ses kaydını vatana ihanet olarak değerlendirdi.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde MÜSİAD’ı ziyaret eden Bakan Şimşek, Dışişleri Bakanlığı'ndaki görüşmenin kaydedilerek yayınlanmasıyla ilgili şöyle konuştu: "Değerli arkadaşlar sayın başbakanımız gerekeni zaten söylemiş. Yani bu ülkeye ihanetle eşdeğerdir. Açık ve net olarak söyleyecek pek bir şey yok. Yani bir ülkenin sırlarını ulusal güvenliği tehlikeye atacak şekilde deşifre etmek, içeride dışarıda istismar edecek kesimlerle paylaşmak kadar büyük ihanet olamaz. Gereği mutlaka eminim yapılacak.” dedi.

Kaynak Holding’le ilgili vergi incelemenin rutin olduğunu da belirten Bakan Şimşek, “ Arkadaşlar biz her yıl binlerce denetim yapıyoruz. Dolayısıyla ben prensip olarak denetimlere ilişkin yorumlarda bulunmuyorum. Daha önce defalarca söyledim yani Türkiye´de biz vergi denetim kurulunu güçlendirdik. Denetim sayısı 2011´de yanlış hatırlamıyorsam 16 bin civarındaydı. Gecen yıl 76 bine çıktı. Dolayısıyla her yıl binlerce denetim yapılıyor. Ben dolayısıyla yorum yapmıyorum.” şeklinde konuştu.
Bakan Şimşek daha sonra Zeyrek Mahallesi’nde bulunan hasta Mehmet Şerif Çelik ve ailesini ziyaret etti. Bakan Şimşek, çıkışta da mahalle sakini bayanlarla sohbet etti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×