Bakan Hilmi Işık: Yanlış yapan olursa bedelini ödesin

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Hilmi Işık, yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıyla ilgili olarak, "Elbette yanlış yapan olursa o bedelini ödesin.

Bakan Hilmi Işık: Yanlış yapan olursa bedelini ödesin
14 Mart 2014 Cuma 12:43

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Hilmi Işık, yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıyla ilgili olarak, "Elbette yanlış yapan olursa o bedelini ödesin. O noktada hiç tereddüdümüz yok." dedi.

Manisa Anemon Otel'de sanayici ve iş adamlarıyla bir araya gelen Işık, burada yaptığı konuşmada tarihin her döneminde ve dünyanın her ülkesinde yanlış yapanlar olduğunu söyledi. Işık, konuşmasına şöyle devam etti: "Ancak şu anda verdiğimiz mücadele kesinlikle yolsuzlukların üzerinin örtülmesi mücadelesi değil. Türkiye'de demokrasiye operasyon yapmak isteyenlerin devletin içinden tasviye edilmesi mücadelesidir. Bu ülke 4-5 bin yıllık devlet geleneği olan bir ülkedir. Bu millet devletin ne olduğun çok iyi bilir. Kendi Yeniçeri Ocağını lav etmiş bir ülkenin evlatları bu tip illegal yapılara müsaade edemez ve inanıyorum ki, bu sürecin sonunda Türkiye hem demokrasi güçlenecek hem de Türk ekonomisi çok daha güçlü hale gelecek. Bundan dolayı Türkiye'ye güvenin. Yatırımlarınızı kesinlikle ertelemeyin. Yarın ne olacak demeyin. Bütün yanlışları bugüne kadar Türkiye'de milletimiz sandıkta düzeltmiştir. 1960'daki yanlışı ilk seçimlerde düzeltmiştir. 1980'deki yanlışı ilk seçimlerde düzeltmiştir. 2002 sürecindeki yanlışları ilk seçimlerde düzeltmiştir. Bugünde kim yanlış yapıyorsa sandıkta bunun karşılığını görecektir. Biz buna inanıyoruz. Türkiye'nin istikrarını koruyarak büyüyeceğini inanıyoruz. Bu noktada sizlerin gösterdiğiniz ciddi gayretten dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum." CİHAN

Bakan Hilmi Işık: Yanlış yapan olursa bedelini ödesin


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×