Bahçeli, Suud Kralı Selman'ın şatafatını eleştirdi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Suud Kralı Selman'ın Ankara ziyaretinde yaşananlar sert bir dille eleştirdi. Bahçeli, yaşanan lüks ve şatafatın İslamla bağdaşmadığını söyledi.

Bahçeli, Suud Kralı Selman'ın şatafatını eleştirdi
12 Nisan 2016 Salı 10:40

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, konuşmasına Kutlu Doğum haftası mesajlarıyla başladı. Bahçeli, İslam dini adına terör estiren sapkın grupların bulunduğunu, Müslümanlar için peygamber efendimizden daha büyük bir rehber bulunamayacağını söyledi. Son dönemlerde siyasetteki hakaret polemiklerine de değinen Devlet Bahçeli, siyasette seviyenin yerlerde sürüklendiğini belirtti. 

Bahçeli, konuşmasında İslam dininin bugün tarihte hiç olmadığı kadar tehdit kuşağında olduğunu söyledi. Bahçeli, insani değer ve ölçülerin çoraklaştığı bir dönemden geçildiğine işaret ederek, "21.yüzyılın ilk çeyreğinde maalesef yeni bir Ortaçağ'ın, yeni bir karanlık devrin müessir iz ve sonuçlarını yaşıyoruz. Özellikle İslam toplumlarında fikri tutukluk, zihni tutsaklık, vicdani durağanlık ciddi ve ileri boyutlardadır" dedi.

"HAÇLILARIN YAPAMADIĞINI DİN BEZİRGANLARI YAPIYOR"

"Haçlıların yapamadığı, batıl emellerin başaramadığı ne kadar kötülük, ne kadar kalleşlik varsa din bezirganları tarafından etap etap gerçekleştirilmektedir" diyen Bahçeli, bunun kaygı ve üzüntü verici olduğunun altını çizdi.

Bahçeli, "İslam toplumlarının bugünkü krizi, bugünkü derin sıkıntısı Efendimizi samimiyetle özümsemekten oldukça uzak olmalarıdır. Peygamberimiz ne demiş, neyi tavsiye etmiş, neleri yasaklamışsa şu anda tam tersi yapılmaktadır. Meselenin odak noktasındaki asıl sorun Tevhid inancından ve vahdet çizgisinden savrulmaktır.

En vahşi cinayetler İslam adına işleniyorsa, mezhepçilik kanser hücresi gibi yayılıp tefrika tüm değerlere meydan okuyorsa ortada elbette devasa bir problem var demektir. Tevhid Allah'ın varlığına ve birliğine imandır. Vahdet ise bir olmanın ve birlikte yaşamanın iradesidir. Vahdet Tevhid'in tamamlayıcısı, vazgeçilmez bir parçasıdır" şeklinde konuştu.

"İSLAM ÜLKELERİNİ İNCELEYİN, ADALET YOK, ANLAŞMA RAFTA, BARIŞ UZAKTA"

Ortadoğu coğrafyasına dikkatle bakılması gerektiğini söyleyen Bahçeli, "İslam ülkelerini ihtimam ve itinayla bir bir inceleyiniz. Göreceksiniz ki, adalet yoktur, anlaşma raftadır, barış uzaktadır, kardeşlik laftadır, paylaşma ve dayanışma itilip kakılmaktadır, birlik ve beraberlik duyguları ağır hasarlıdır, şefkat, merhamet ve hoşgörü komadadır. Bunların verine; savaş vardır, taassup ve tahammülsüzlük hakimdir, ihtilaf ve istismar egemendir, düşmanlık diz boyudur, itham, iftira, ikilik had safhadadır, yoksulluk, yolsuzluk, yozlaşma korkunç noktalardadır" ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan Kralı'nın Ankara'ya gelişini de gündemine alan Bahçeli, "Batıya uşaklık yapmaktan utanmayan, küresel senaryolara kapı bekçiliğine soyunmaktan rahatsızlık duymayan krallar, şeyhler, emirler İslam toplumlarını iliklerine kadar sömürmektedir. Görüyorsunuz, Suudi Arabistan Kralı Ankara'ya ayak basmadan yüzlerce lüks araç, korumaya alınmış şatafatlı oteller hizmetine tahsis edilmiştir. Ne var ki, 'bir dilim ekmek' diyen, birazcık hak ve hukuk isteyen milyonlarca gariban, muhtaç ve düşkünü hesaba katan, aklından geçiren, bunlarla ilgili tasalanan yoktur. Bu çelişki yumağı Muhammedi ahlakla, Tevhid inancının ruhuyla bağdaşmakta mıdır?" açıklamasında bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×