Bahçeli: Başbakan Erdoğan güç delisi olmuş, yoldan çıkmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın güç delisi olduğunu ve yoldan çıktığını iddia etti.

Bahçeli: Başbakan Erdoğan güç delisi olmuş, yoldan çıkmış
22 Mart 2014 Cumartesi 15:43

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın güç delisi olduğunu ve yoldan çıktığını iddia etti. Ülkede tarikat ve âlimleri birbirine düşürerek fitne çıkardığını, ülkeyi karanlığa sürüklediğini öne sürdü. Bahçeli, Erzurum'daki mitingde İstasyon Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti. Başbakan Erdoğan'ın 17 Aralık'taki rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarından sonra gündeme düşen tapelerle meşruiyetini kaybettiğini savundu: "Hükümet ve bakanlar, İranlı bir şarlatanın oyuncağı haline gelmişler. İranlı şarlatan Türk hükümetini satın almış, bakanlar rüşvet alarak kendilerini ve devletin itibarını rezil etmişlerdir."

Başbakan Erdoğan'ın haramla servetine servet kattığını ve meşruiyetini kaybettiğini öne süren Genel Başkan Bahçeli, "Başbakan, halkın nazarında meşruiyeti kaybetmiştir, haram yemiştir. Başbakan, panik ve korku karşısında, dün görüştüklerine acımasızca, ahlâksızca saldırılarda bulunuyor. Dün görüştüklerine, 'hain, alçak, casus' diyor. Edepsizce herkesi suçlamaya, karalamaya ne hakkın var? Başbakan yoldan çıkmış, güç delisi olmuş, yolunu şaşırmış. Başbakan, bu millet sana inancını kaybetti. Başbakan, ya rüşvet ve yolsuzluğun üzerine gideceksin ya da Yüce Dîvan'a gideceksin. Başbakan, sözde manevi değerleri savunuyor. Allah dostlarını, hidayet burçlarını, kâmil insanları birbirine düşürmeye çalışıyor. Gönül dünyamızı, vicdan dünyamızı karartmaya çalışıyor. Fısk, fitne ve bozgunculuktur bu. Recep Tayyip Erdoğan'ın geldiği nokta budur. Tarikatları, üniter yapıyı, toprak bütünlüğümüzü ve devletimizin varlığını tehlikeye soktun." şeklinde konuştu.

'SOKAKLAR KARANLIK, GENÇLER DİKKATLİ OLMALI'

MHP Genel Başkanı, Türkiye'de 18-25 yaş arası 10 milyon gencin 30 Mart'ta sandık başına gideceğini belirterek, sokaklardan uzak durmaları çağrısında bulundu: "Gençler, sokakla sandık arasında sarkaç gibi gidip gelmeyin. Sokaklar kirli. Sandıkta olun. Sandık, demokrasi demektir. Milli iradenin çözüm kabiliyetidir. Sandıktan başka bir şey düşünmeyin."

Bu arada Başbakan Erdoğan'ın, dün Erzurum mitinginde Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'ye yönelik iftira ve hakaretlerine ülkücüler sert tepki gösterdi. CİHAN

Bahçeli: Başbakan Erdoğan güç delisi olmuş, yoldan çıkmış


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×