Bahçeli: Bakanı başbakanı kötü yola sevk ediyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan ile oğlu arasında geçen telefon konuşmasına montaj olarak değerlendirme yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile ilgili ilginç bir açıklama yaptı.

Bahçeli: Bakanı başbakanı kötü yola sevk ediyor
15 Mart 2014 Cumartesi 19:18

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan ile oğlu arasında geçen telefon konuşmasına montaj olarak değerlendirme yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile ilgili ilginç bir açıklama yaptı. Bahçeli, ses kaydına montaj diyen bakan için “Şu yaramışcılığa bak. Şu adiliğe bak. Başbakanı kötü yola sevk ediyor. Gerçeği dillendirmiş olsa başbakanı uyanacak. Türkiye’yi kara kara düşündürdüğünün farkına varacak” dedi.

MHP lideri Kayseri programı kapsamında Develi ilçesinde düzenlenen mitingte halka seslendi. Mitingte başbakanın oğlu ile yaptığı telefon görüşmesine komplo, montaj açıklamalarını eleştiren Bahçeli, montaj raporu vermeyen TÜBİTAK’ta ki 7 kişinin görevden alınmasını hatırlatarak, şunları söyledi; “Türkiye’de bu kadar yolsuzluk varken bunlar bana komplo diyor. Baba oğul telefon muhabbetine montaj diyor. Bunları söylemekle kurtulamıyorsun. Yolsuzluk ve rüşvetin Türkiye’de olmadığını söyleyemezsin. Topla devletin bütün kurumlarını. Her yerde uzmanlar var. 7 tanesini görevden aldın. Neden aldın. Oraya atanan bakan (Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık) var. “Bunu inceletmek isteyen varsa ben TÜBİTAK’ta inceletirim” diyor. Sonra görevden alıyor. Şu yaramışcılığa bak. Şu adiliğe bak. Başbakanı kötü yola sevk ediyor. Ama gerçeği dillendirmiş olsa belki başbakanı uyandıracak. AK Parti iken Türkiye’yi kara kara düşündürdüğünü farkına varacak. Etrafından çürüyen insanlar hem başbakanı hem de Türkiye’yi çürütüyor. 89 gün oldu. Ülkeyi aldatmasın. Türkiye’yi kandırmasın. Savcılara kıyarak, 8 bin polisi kıyarak, bazılarına paralel, bazılarına haşhaşi, alçak, hain diyerek kimseyi suçlamasın. Bir kendine baksın. Birde aynaya baksın. Aynayı çevirip etrafına baksın.”

'SOKAKLAR KARANLIK VE DİBİ GÖRÜNMEZ KUYUDUR'

Devlet Bahçeli, bütün mitinglerinde olduğu gibi Develi’de de halka sokak uyarısı yaptı. Bahçeli, insanların tahrik edildiğini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Hep beraber görüyoruz gelişmeleri. Özellikle de son gün içinde iki tane genç bir polis kardeşimiz hayatını kaybetti. Başbakan bunun farkında değil. Televizyonlarda kurusıkı atıyor. Bunlar başlarsa kartopu yumağı olarak devam ederse Türkiye’nin sonunu kimse tahmin edemez. Bu yanlış olur. Tunus, Mısır, Ukrayna’ya bakın. Yolsuzluk ve rüşvet öyle bir hastalıktır vücudu sarar. Dikkat etmek gerekir. Türkiye’de ya tercih sokaktır. Yada sandıktır. Sokaklar karanlıktır. Kirlidir. Kim ne olduğu belirsizdir. Dibi görünmez kuyudur. Buralara heveslenmemek, tahrik etmemek lazım. Çıkış yolu sandıktır. Demokraside seçimdir. Milli iradenin her türlü çözüme yetkisini kullandığı alandır. Seçim ve sandık yolu ile Türkiye’nin geleceğini çözmede hesap sormada bunu tercih etmeliyiz. Seçim diyorsak 30 Mart en yakın seçimdir. Ya uyaracağız yada yoldan çıkmış şekilde devamını sağlayacağız. MHP döneminde yolsuzluk ve rüşvet kökü kazınacak hastalıktır.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×