Ayşe Keşir, Ankara 2. bölgeden aday adayı oldu

Akparti'de çok önemli işler yapacak kapasiteye sahip Ayşe Keşir'in aday adaylıgı sevinçle karşılandı.

Ayşe Keşir, Ankara 2. bölgeden aday adayı oldu
26 Şubat 2015 Perşembe 13:02

1967 Düzce doğumludur. İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul'da tamamladı. 1985 yılında Zeytinburnu İHL’yi, 1989 yılında İ.Ü. Basın Yayın Y.O. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Sosyal Politikalar konusunda Yüksek Lisans
programını tamamladı.

1989 yılında "Yaşama Sevinci" adlı özürlüler ihtisas yayınında muhabir başladığı uğraş yaşamına, daha sonra istihbarat şefi olarak devam etti. hususi TV kanallarında metin yazarı ve program yapımcısı olarak çalıştı. 15'i aşkın radyo tiyatrosu seslendirdi.

Halen çeşitli gazete, mecmua ve haber sitelerine cemiyet okumaları yazıları
yazmaktadır.

1986 yılında Hanımlar Eğitim Kültür Derneğinde başladığı STK çalışmalarına muhtelif dernek, vakıf, atılım gruplarında üyelik ve yönetim kurulu üyeliği ile devam etti. STK çalışmaları içerisinde Türk cumhuriyetlerinden ülkemize gelen gençler, yoksulluk, kadın, kadın istihdamı ve çocuk konusunda çalışmalarda bulundu. Halen Avrasya Bir
Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, Basın Birliği Derneği üyeliği başta olmak üzere, muhtelif sivil cemiyet kuruluşlarının üyesidir.

Ak Parti İstanbul İl Kadın Kollarının kurucu İdare kurulu üyesidir. 2002 seçimlerinde İstanbul 3. Bölge SKM Basın Koordinatörlüğü görevinde bulundu. 8 Mayıs 2005 tarihinde 1. Olağan Kongreden sonra, MKYK ve Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal İşler Başkanlığı görevine getirildi (2005-2007). 2006 yılında Ak Parti İktidarında Sosyal Politika Uygulamaları I ve II yayınlarını hazırladı ve bütün kadın kolları teşkilatlardaki eğitim organizasyonunu yönetti.

Ardından Tanıtım ve Medya Başkanı şekilde vazife yaptı (2007-2012). Bu görevi esnasında, hanım kollarının milli ve uluslararası çalışmalarının tanıtım ve medya planlamasını yürüttü. Kısa filmler, yayınlar ve broşürler hazırladı.

2009 seçimlerinde Ankara Altındağ ve Büyükşehir Meclis Üyesi seçildi.

Ayşe Keşir, evli ve 3 çocuk annesidir.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×