Akşener'den ilk cevap: Disiplin kararı geçersiz

Meral Akşener'in avukatı Bahşi, MHP yönetiminin disiplin kararının geçersiz olduğunu savundu

Akşener'den ilk cevap: Disiplin kararı geçersiz
16 Ağustos 2016 Salı 17:22

MHP Tüzüğü'nün 11. maddesinin ihlal edildiği gerekçesiyle, Meral Akşener ile Çağrı Heyeti'nden Ayhan Erel, Ali Sağır ve Mehmet Bilgiç'in, parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle tedbirli olarak Merkez Disiplin Kuruluna sevklerine ilişkin Akşener'in avukatı Feridun Bahşi, genel merkezin eski tüzüğe göre işlem yapamayacağını savundu.

Bahşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genel merkezden disiplin kuruluna sevk yönünde bir kararı zaten beklediklerini, bu sebeple hazırlıklı olduklarını belirtti.

"Akşener'e olan talebin önüne geçemeyen genel merkezin, önce mahkeme süreçleri ile yolunu kesmeye çalıştığını" öne süren Bahşi, "daha sonra darbe girişimini takip eden günlerde zarar görmesini beklediğini, darbeden de ümidin kesilmesinin ardından bazı eski FETÖ'cüler ile malum büyükşehir belediye başkanının saldırılarının izlediğini, bunlardan bir sonuç çıkmaması üzerine disiplin sürecini başlattığını" savundu.

Feridun Bahşi, "19 Haziran'daki kurultayda delegeler tüzüğü değiştirdi. Bu tüzük yürürlüğe girdi ve 5 gün yaşadı, sonra mahkeme kararıyla uygulaması tedbiren durduruldu, kaldırılmadı. Bundan dolayı genel merkez eski tüzüğe göre işlem yapamaz. Çağrı Heyeti'nin disiplin kuruluna sevki de görevlerini sonlandırmaz çünkü onlara yetkiyi parti değil mahkeme verdi" değerlendirmesinde bulundu.

KORAY AYDIN: ÜZÜCÜ

Eski MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın ise yazılı açıklamasında, "Sadece ülkemizde değil, partimizde de küskünlükleri ve dargınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmak gereken bir ortamda başlatılan disiplin süreci son derece üzücüdür." ifadesini kullandı.

Aydın, eleştiri hakkını ülkücü edep ve terbiye içinde kullanmanın ihraca gerekçe yapılmaması gerektiğine işaret ederek, "Ömrünü MHP'ye vakfetmiş isimlerin, Başbuğ'umuzun ortaya koyduğu 'hürriyetçilik ve şahsiyetçilik' ilkesinin gereğini yaparak ülkücü iradenin olağanüstü kurultay talebini hayata geçirmeleri, ihraç sebebi olmamalıdır." görüşünü dile getirdi.

AKŞENER: YANGINDAN MAL KAÇIRMAK

Öte yandan kararın duyulmasının ardından Meral Akşener, Twitter'daki sosyal medya hesabından, "Güzel bir atalar sözümüz var: 'Yangından mal kaçırmak'. Tedbirli ihraç istemiyle disipline sevk edildiğimi öğrenince, hatırıma geldi" mesajını paylaştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×