AK Parti'den dev seçim provası

AK Parti, 1 milyon 800 bin sandık görevlisi ile 7 Martta "Sandığa sahip çıkıyoruz" adı altında seçim tatbikatı yapacak

AK Parti'den dev seçim provası
27 Şubat 2015 Cuma 12:30

AK Parti, mebus namzet adaylığıyla ilgili referans sürecinin tamamlamasının peşinden hafta sonu 85 seçim sahasında Örgüt temayül yoklaması yaparak çalışmalarına devam edecek.

"SANDIĞA SAHİP ÇIKIYORUZ"

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Yüksek Seçim Kurulunun belirlediği takvim doğrultusunda seçim çalışmalarını kesintisiz sürdüren AK Parti, sandık güvenliği meselesi için da 1 milyon 800 bin sandık görevlisi ile 7 Martta "sandığa sahip çıkıyoruz" ismi altında seçim tatbikatı yapacak.

7 HAZİRAN'IN PROVASI

Türkiye'nin dört bir beraberinde evlere, işyerlerine ve kahvehanelere temsili şekilde kurulacak sandıklarla gerçekleştirilecek tatbikata, sandık koordinatörleri ile sandık İdare kurulu üyelerinin yanı paradigma parti yöneticileri, milletvekilleri ve bakanların katılması istendi. Tatbikat, tıpkı sürede 7 Haziranda gerçekleştirilecek seçimlerin de provası olacak.

Tatbikatla AK Parti'nin 3 esas kademe, 3 bayan kolları ve 3 gençlik kolları üyelerinden oluşan 9 benlik sandık İdare kurulları da aktif duruma gelecek, eksiklikler belirleme edilerek, en kısa sürede bunların tamamlanması sağlanacak.

Sandık Yönetim Kurulu üyelerinden, temsili sandıkların başına gelmeyenler belirleme edilerek, yerlerine yeni adlar belirlenecek.

SEÇMENLERE TEK TEK ZİYARET

Parti, sandık İdare kurulu üyelerinin seçim gününe kadar görevli oldukları sandıklardaki seçmenlerle yakın münasebet arasında olmasını ve görevli bulunduğu sandıktaki seçmenleri tek tek ziyaret etmelerini istedi.

Öte yandan, bir önceki seçim sonuçlarını da inceleyen AK Parti yönetimi, oyların az çıktığı sandıkları belirleme etti ve bu sandıklara yönelik hususi iş yürütülmesine karar verdi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×