AK Parti'de 3 döneme takılmayan 9 vekil aday değil

Tüzük gereği 3 dönem vekillik yapanın bir dönem ara vermesi gereken AK Parti'de bu kurala bazı isimler takılmıyor ancak onlar da aday olmadı

AK Parti'de 3 döneme takılmayan 9 vekil aday değil
28 Şubat 2015 Cumartesi 07:49

AK Parti’de üç dönem üst üste mebus olunamayacağı kuralına var 312 milletvekilinden 72’si takılıyor.

Hürriyet’ten Zeynep Gürcanlı’nın haberine göre, bu üç dönem kuralına takılmadığı durumda 7 Haziran seçimlerinde adaylık başvurusu yapmayan AK Partili milletvekilleri de bulunuyor.

Bu haldeki 9 milletvekilinden üçü haklarında tahkikat komisyonu kurulan üç eski bakan: Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar.

Bunlar dışında adaylık başvurusu yapmayan başka 6 mebus de şunlar:

Nursuna Memecan (Sivas), Gürsoy Erol (İstanbul), Ömer Dinçer (İstanbul), Mehmet Kerim Yıldız (Ağrı), Azize Sibel Gönül (Kocaeli), Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu (Kahramanmaraş).

AK Parti’de üç dönem kuralına takılan kimi ciddi adlar ise şunlar: Cemil Çiçek, Bülent Arınç, Ali Babacan, Bekir Bozdağ, Ömer Çelik, Mehdi Eker, Nurettin Canikli, Taner Yıldız, Faruk Çelik, Mevlüt Çavuşoğlu, Binali Yıldırım, Beşir Atalay, Mehmet Ali Şahin, Hayati Yazıcı, Nihat Ergün, Egemen Bağış, Suat Kılıç, Mustafa Elitaş, Burhan Kuzu, Nimet Baş, Recep Akdağ, Abdülkadir Aksu, Hüseyin Çelik.  

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×