Beklenen kar Trakya'dan giriş yaptı

İstanbul'a beklenen kar Trakya'dan Türkiye'ye giriş yaptı. Edirne beyaza büründü, ortaya kartpostallık görüntüler çıktı

Beklenen kar Trakya'dan giriş yaptı
29 Kasım 2016 Salı 15:19

Sonhaberler | Haber Merkezi 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Marmara için uyarısı yapılan kar, Trakya'dan giriş yaptı. Edirne ve Kırklareli beyaza büründü. 

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Kırklareli'nin Bulgaristan sınırındaki ilçe ve köylerinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor.

Kırklareli'nin Dereköy İlçesi'nde kar kalınlığı 6 santime ulaşırken, Kofçaz da 5, Demirköy'ün yüksek kesimlerinde ise 15 santimi geçti.

Hava sıcaklığının 1 derece olduğu ilçelerde kar yağışı her yeri beyaza bürüdü.

Bulgaristan'a açılan Dereköy Sınır Kapısı'nda karayolları ekipleri, yolun kapanmaması için kar küreme araçlarıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Meteoroloji verilerine göre kar yağışı akşam saatlerine kadar devam edecek.

 Bulgaristan'a sınır olan Edirne'nin köylerinde kar yağışı başladı.

Kısa sürede etkisini gösteren yağış nedeniyle kar kalınlığı 3 santime ulaştı.

Edirne'de beklenen kar yağışı Bulgaristan'a sınır yerleşim yerlerinde etkili olmaya başladı.

Bulgaristan'a açılan gümrük kapısına ismini veren Hamzabeyli Köyü'nde kar yağışı etkili oldu.

Edirne'de dün hava sıcaklığı 9 derece ölçülürken bugün kar yağışıyla birlikte eksi 4 dereceye kadar düştü.

Olumsuz hava koşularının hafta boyunca devam edeceğini belirtildi. Kar yağışı kent merkezinde ise etkili olmadı.

METEOROLOJİDEN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü halen ülke genelinde yağmur ve sağanak yağış şeklinde etkili olan yağışların ani sıcaklık düşüşüyle gece yarısından itibaren kara dönüşeceği uyarısında bulundu. Meteoroloji uzmanlarının Türkiye genelinde bugün ve yarına ilişkin tahminleri şöyle: "Bu gece Balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte önce Trakya, Marmara’nın güneydoğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yağışlar kara dönüşecek. Çarşamba günü Marmara’nın doğusu, İç Ege, Karadeniz’in iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu ile Göller yöresinin yükseklerinde kar yağışı olması tahmin ediliyor. 

İSTANBUL'DA KARLA KARIŞIK YAĞMUR

İstanbul’da yağışın genel olarak kuvvetli poyrazla birlikte yağmur şeklinde olacağı gece saatlerinden itibaren ve yarın kentin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülebileceği ve yerde örtü yapmayacağı tahmin ediliyor. Kar yağışının Perşembe günü Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Göller yöresinde aralıklarla etkisini sürdüreceği, özellikle Doğu Anadolu bölgesinde yoğun olacağı (10-20 cm, yükseklerinde yer yer 30 cm) tahmin ediliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×