Toyota CEO’su Bozkurt'tan öğrencilere: Başarılı olmak istiyorsanız kitap okuyun

Toyota Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt, iletişimi güçlü olanların hayatta başarıyı yakaladığını belirterek, “İletişimi güçlendiren en önemli detay ise kitap okumaktır.

Toyota CEO’su Bozkurt'tan öğrencilere: Başarılı olmak istiyorsanız kitap okuyun
16 Nisan 2014 Çarşamba 13:43

Toyota Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt, iletişimi güçlü olanların hayatta başarıyı yakaladığını belirterek, “İletişimi güçlendiren en önemli detay ise kitap okumaktır.” dedi.

Adana Final Okulları “Tecrübeden Öğreniyoruz” söyleşilerinin yeni konuğu Ali Haydar Bozkurt oldu. Bozkurt, kendi yaşam öyküsünden kesitler aktardığı söyleşide öğrencilere yaşam başarısına dair önemli ipuçları da verdi. Sahnesini portakal çiçeklerinin doldurduğu okulun tiyatro salonunda düzenlenen söyleşiyi Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem’in yanı sıra okul yöneticileri, veli ve öğrenciler izledi.

Bozkurt, öğrencilik yıllarından örnekler vererek başladığı sunumunda hayatının her döneminde hep bir koltukta birkaç karpuz taşıdığını söyleyerek; “Ne iş yaparsam yapayım fark yaratmak istedim. Hiç tek bir iş yapmadım ve yaptığım işlerin insanlara bir katkısı olsun istedim. Hayat sadece iş ya da kariyerden ibaret değil, sosyal yönünüzü de güçlendirmek önemli, buna şimdiden başlamalısınız.” diye konuştu.

Yöneticilik anlayışı ile ilgili de bilgiler veren Bozkurt, “Hayatta başarılı olmak istiyorsanız iletişiminiz çok güçlü olmalı. İyi iletişim karşındakini doğru anlamakla başlar. İletişimi güçlendiren en önemli detay ise kitap okumaktır. Kitap okuyanlar her alanda daha yaratıcı oluyor. Ezberci yaşarsanız hayatı ıskalarsınız. Araştırmacı olun, hiçbir bilgiyi olduğu gibi kabul etmeyin, nedenini merak edin, araştırın…” dedi.

Öğrencilerin ilgiyle dinlediği söyleşide altın değerinde öğütlerde bulunan Ali Haydar Bozkurt, “Her ne iş yaparsanız yapın yüreğinizle, insanca yaparsanız başarılı olursunuz. Ne iş yaptığınız değil, o işi nasıl yaptığınız önemli. Her alanda fark yaratmayı hedefleyin. En önemlisi de ‘ben oldum’ demeyin, unutmayın ki erken olan meyve çabuk düşer. Hep daha iyisi yapılabilir çünkü…” şeklinde konuştu.

Bozkurt, etkileyici sunumunun ardından öğrencilerin sorularını da içtenlikle yanıtladı. Mütevaziliği, samimi tavırları ve başarı öyküsü ile öğrencilerin aklında yer eden Ali Haydar Bozkurt’a günün anısına teşekkür hediyesini de Kurucu Şevket Ertem takdim etti.
CİHAN

Toyota CEO’su Bozkurt'tan öğrencilere: Başarılı olmak istiyorsanız kitap okuyun


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×