Servergazili Feyza Duman Avrupa matematik ikincisi oldu

"European Girls' Mathematical Olympiad–Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı (EGMO)"na TÜBİTAK Türkiye A Milli Takımı'ndan katılan Servergazi Fen Lisesi öğrencisi Feyza Duman ikinci oldu.

Servergazili Feyza Duman Avrupa matematik ikincisi oldu
17 Nisan 2014 Perşembe 13:33

"European Girls' Mathematical Olympiad–Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı (EGMO)"na TÜBİTAK Türkiye A Milli Takımı'ndan katılan Servergazi Fen Lisesi öğrencisi Feyza Duman ikinci oldu. Özel Servergazi Eğitim Kurumları Genel Müdürü Recep Ali Yalçın, matematik olimpiyat takımını çalıştıran Kurbani Kaya ve Servergazi İlköğretim Okulu Müdürü Uysal Cesur, Duman’la birlikte Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenledi.

Burada konuşan Genel Müdür Yalçın, okullarının Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, BUSEF, İNEPO, matematik, fizik, biyoloji ve yabancı dil dallarındaki olimpiyatlar ve benzeri yarışmalarda, şampiyonlukları ve dereceleriyle gurur tabloları oluşturduğunu söyledi. Yalçın, “Her sene gerek üniversite sınavlarında gerekse ulusal ve uluslararası proje ve olimpiyat yarışmalarıyla sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerde çeşitli dereceler alıyoruz. Denizli’nin adını duyurmak ve başarısını arttırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Gayretimiz ve başarılarımız, bundan sonraki yıllarda da devam edecektir." dedi. Son olarak 28 ülkeden 110 öğrencinin katılımıyla Antalya’da düzenlenen 3. EGMO'nun sona erdiğini belirten Yalçın, “Türkiye'yi temsil eden Özel Servergazi Fen Lisesi öğrencisi Feyza Duman, gümüş madalya alarak Avrupa ikincisi olmuştur. Türkiye’yi temsil eden ve Ankaradan katılan öğrencilerden diğerleri ise iki bronz madalya kazandı. Kız öğrencilerin matematiğe ilgilerini arttırmak amacıyla ilk kez 2012 yılında İngiltere’de düzenlenen EGMO’da, milli takımın dört öğrencisinden ikisi Özel Servergazi öğrencisiydi. 2012’de Türkiye’ye bronz madalyayı Gülşah Onur'la getirmiştik. 2012’de 8. sınıf öğrencisi olan ve milli takıma seçilerek büyük bir başarı örneği sergileyen Feyza Duman, bu sene başarı çıtasını bir basamak daha yukarı çıkarıp Türkiye’ye gümüş madalya kazandırmanın haklı gururunu yaşamış ve yaşatmıştır.” diye konuştu. Servergazi Eğitim Kurumları olarak Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı A takımının dört öğrencisinden üçünü, B takımınınsa dört öğrencisinden birini vererek Türkiye’yi temsil ettiklerini belirten Recep Ali Yalçın, “Öğrencilerin yarısının Servergazi’den çıkması, ‘Denizli için Türkiye, Türkiye için dünyayla yarışıyoruz’ diyebilmemize zemin hazırlamıştır.” şeklinde konuştu.

Feyza Duman ise yarışmaya, okullarında akşamları bile ders çalışarak hazırlandığını anlatarak, kendilerine destek olan öğretmenlerine teşekkür etti. Konuşmaların ardından Genel Müdür Yalçın, Duman'a yarım altın hediye etti. CİHAN

Servergazili Feyza Duman Avrupa matematik ikincisi oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×