Darbe gecesi Köprü'de keskin nişancılar varmış

Darbe girişimi sırasında İstanbul'da Boğaziçi Köprüsü'ne keskin nişancılar yerleştirildiği ortaya çıktı.

Darbe gecesi Köprü'de keskin nişancılar varmış
20 Temmuz 2016 Çarşamba 20:30

Halkın tepkisinin artması, polisin de duruma hakim olmaya başlamasının ardından darbeci subaylardan biri Boğaziçi Köprüsü'nün ayaklarındaki kuleye çıktı.

Anadolu Avrupa geçişindeki kulede bulunan asansörü kullanıp yukarı çıkan darbeci subay, keskin nişancı tüfeğiyle burada ateş açtı.

Bir çok sivilin bu silahtan çıkan kurşunların hedefi olup hayatını kaybetti ya da yaralandı. Kurşunların nereden geldiğini anlayamayan birçok sivil bu silahtan çıkan kurşunlara hedef oldu.

KARŞI KESKİN NİŞANCI ATEŞİYLE ÖLDÜRÜLDÜ

Uzun süre etkisiz hale getirilemeyen darbeci subay bir özel harekat polisinin karşı keskin nişancı atışıyla etkisiz öldürüldü. Darbeci subayın cansız beden çervreye ateş açtığı bu noktada bulundu.
Bu arada Boğaziçi Köprüsü'nün Anadolu Avrupa geçişinde bulunan ve acil durumlardaköprü altından karşı yöne geçmek için kullanılan servis yolu da darbecilerin hedefi oldu. Darbeci polislere müdahale etmek için servis yolunu kullanan polislere köprü üzerinden ateş açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın motosikletli eskortluğunu yapan ve o geceözel harekat şube müdürüne eşlik eden Kemal Tosun'un da bu yolda arkasından vurularak şehit edildiği öğrenildi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×