Başkan Kocaoğlu: Binali Yıldırım 11 yılda İzmir'e ne yaptı?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP başkan adayı Aziz Kocaoğlu, AK Parti adayı Binali Yıldırım’a yüklendi.

Başkan Kocaoğlu: Binali Yıldırım 11 yılda İzmir'e ne yaptı?
08 Ocak 2014 Çarşamba 16:39

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP başkan adayı Aziz Kocaoğlu, AK Parti adayı Binali Yıldırım’a yüklendi. Çiğli ilçesinin Büyükşehir’in katkılarıyla yapımına başlanan Evka-2 Sosyal Tesisleri ve Kafe’nin temel atma töreninde konuşan Kocaoğlu, “Üç gün önce kolunu paçasını sıvamış, belediye başkan adayı olmamıştır. 11 senedir Türkiye Cumhuriyeti’nin en uzun süre bakanıdır, öyle gezmektedir. Enerji Bakanlığı’nın yatırımları da yap-işlet-devret’lerle devredildikten sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin tek yatırımcı bakanlığıdır. Bölünmüş yol yapmaktadır. Diğer yolları özel şirketlere yaptırmaktadır. O zaman 11 senedir İzmir’e ne yaptın? Merkezî hükümet ne yaptı? Sen ne yaptın da acıyorsun? Ne yaptıysan onu söyleyeceksin.” dedi.

Başkan Kocaoğlu, Yıldırım’ın sivil toplum kuruluşu ziyaretlerinde söylediği, “İzmir’e acınmasına üzülüyorum.” sözlerine tepki göstererek, “Kimsenin İzmir’e acımaya hakkı yoktur. Sen ne yaptın da acıyorsun? Büyükşehir belediye başkanı olduğunda. Karayolları arazisini satacak mısın, satmayacak mısın onu söyle.” dedi. Kocaoğlu, Yıldırım için “ithal aday” ifadesini de kullandı.

Geçen hafta Kiraz ilçesinde yaşanan "yalaka" tartışmasına da değinen Kocaoğlu, şunları kaydetti: “Kiraz’da belediye başkanımız (İsmet Korkmaz) konuşma yaparken protokolde bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci’ye, ‘Büyükşehir iyi asfalt yapıyor, sen kötü yaptın.’ dedi. Biz de protokolde gülüyoruz. Aslında başkan ile Değirmenci birbirini tanıyor. Sonra orada bir muhabbet oldu. Biz İzmirli hemşehrilerimize, her şeyi borçlu olduğumuz insanlara ne yalaka deriz ne de hicap duyarız. Biz hicapçı değiliz. Hem sabah kalkacaksınız, işinize gelince projelerinizi anlatacaksınız hem de basit şakalaşmaları İzmir’e şâmil edeceksiniz. Sanki İzmir’e böyle bir söz söylemişiz noktasına getireceksiniz. İzmirli kimin ne yaptığını, nasıl baktığını, niyetinin ne olduğunu bizden daha iyi biliyor.” CİHAN

Başkan Kocaoğlu: Binali Yıldırım 11 yılda İzmir'e ne yaptı?


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×