Türkiye'nin gençleri Hifranlı'da buluştu

- Gençlik ve Spor Bakanlığının programı çerçevesinde çeşitli illerden 133 kız öğrenci, Kırşehir'in Kaman ilçesindeki Hirfanlı Ahi Evran Gençlik Kampı'ndaki etkinliklere katılıyor

Türkiye'nin gençleri Hifranlı'da buluştu
16 Haziran 2016 Perşembe 14:45

KIRŞEHİR (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığının programı çerçevesinde Türkiye'nin çeşitli illerinden 133 kız öğrenci, Kaman ilçesindeki Hirfanlı Ahi Evran Gençlik Kampı'nda buluştu.

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Hirfanlı Baraj Gölü kıyısında yer alan kampın ilk misafirleri Şanlıurfa'dan Bursa'ya, Sinop'tan Hatay'a kadar Türkiye'nin birçok ilinden 133 kız öğrenci oldu.

Öğrenciler, birer haftalık dönemler halinde yaz ayları boyunca devam edecek kampta, sportif, kültürel ve sosyal etkinlikler sayesinde farklı bölgelerden gelenlerle kaynaşma imkanı bulacak. Gençler, Kırşehir'deki tarihi yerler ile Kapadokya bölgesini de ziyaret edecek.

Bungalov evler ve 2 katlı misafirhaneden oluşan 78 oda bulunan kamp alanında, el sanatları, tiyatro, müzik, halk oyunları, yapay tırmanış, oryantring, paintball, doğa yürüyüşü, satranç, kano, badminton, voleybol, futbol, tenis ve okçuluk gibi faaliyetler gerçekleştirilebiliyor.

Kamp faaliyetleri kapsamında, gençlerin kişisel gelişimi için zararlı alışkanlıklar konusunda bilgilendirme eğitimi, sosyal sorumluluk ve gönüllü çalışmalar, etik ve insani değerler eğitimi, önemli şahsiyetlerin hayatları ve eserlerinin tanıtımı yapılıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×