Ouagadougoulu Müslümanların yüzü Yetim-Der'le güldü

- Avrupa Yetim Der, kurban organizasyonuyla binlerce Ouagadougoulu yoksula ulaştı - Yetim-Der Afrika koordinatörü Ataş: - "İlk kesimimizi başkent Ouagadougou'ya 3 saat mesafede olan köylerde yaptık. Kesilen kurbanları daha sonra ekiplerimiz tarafından parçalanarak paketler halinde küçük çocuklar, yetimler, engelli kardeşlerimiz ve dul kadınlara dağıttık"

Ouagadougoulu Müslümanların yüzü Yetim-Der'le güldü
12 Eylül 2016 Pazartesi 20:31

OUAGADOUGOU (AA) - Avrupa Yetim-Der, Batı Afrika ülkesi Burkina Faso'nun Ouagadougou kentindeki Müslümanlara Avrupa'dan gönderilen kurban yardımlarını ulaştırdı. Heyet, kesilen hayvanlardan elde edilen etleri, ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Avrupa Yetim-Der Afrika koordinatörü Cahit Ataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2015 yılında Kurban Bayramı'nda ülkede yaşanan darbe girişimi nedeniyle gelemediklerini, bu yıl ekip olarak hem kurban hemde yetim giydirme konusunda organizasyon düzenlediklerini söyledi.

Bayram namazının ardından kurban kesimine başladıklarını ifade eden Ataş, şöyle konuştu:

"Avrupa'daki hayırsever vatandaşlarımızın kurban vekaletlerini alarak Batı Afrika'nın Burkina Faso ülkesindeki fakir ve yetim ailelere dağıtmak üzere bugün bayram namazından sonra kesimlere başladık. İlk kesimimizi başkent Ouagadougou'ya 3 saat mesafede olan köylerde yaptık. Kesilen kurbanları daha sonra ekiplerimiz tarafından parçalanarak paketler halinde küçük çocuklar, yetimler, engelli kardeşlerimiz ve dul kadınlara dağıttık. Buradaki insanların ekonomik durumu çok kötü ve belki bazıları hayatlarında ilk defa kurban etini yiyor. Kurban kesimi yaptığımız bölgeleri özelikle yoksul kesimin olduğu yerlerden seçiyoruz. Bugünkü kesimlerimizde de insanların yaşam koşullarını gördüğümüzde durumlarının çok kötü olduğunu anlıyoruz."

Afrika'daki Müslümanların kendilerine gösterdiğini misafirperverlikten etkilendiklerini aktaran Ataş, Afrika'ya yardımlarının artarak devam edeceğini vurguladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×