Lübnan ordusundan Hizbullah açıklaması

- Lübnan Ordusu Yönlendirme Birimi: - "Basın yayın organlarında dolanan fotoğraflardaki askeri araçlar ordunun envanterinde değil, orduya ait değil"

Lübnan ordusundan Hizbullah açıklaması
15 Kasım 2016 Salı 20:44

BEYRUT (AA) - Lübnan ordusu, Hizbullah'ın Suriye'de yaptığı büyük askeri geçit töreninde sergilenen askeri araçların kendisine ait olmadığını bildirdi.

Lübnan Ordusu Yönlendirme Birimi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Hizbullah'ın Suriye'nin Lübnan sınırındaki Kusayr ilçesinde pazar günü yaptığı geçit töreninde kullanılan askeri araçlara işaret edilerek, "Basın yayın organlarında dolanan fotoğraflardaki askeri araçlar ordunun envanterinde değil, orduya ait değil." denildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Elizabeth Trudeau, bir televizyon kanalına Hizbullah'ın geçit töreninde ABD tanklarının yer aldığı iddiasına ilişkin yaptığı açıklamada, ABD'nin askeri araç fotoğraflarını soruşturacağını ve ellerindekilerin çok net olmadığını belirtmişti.

Trudeau, Hizbullah'ı yabancı terör örgütü olarak kabul ettiklerini, konuya ilişkin daha fazla bilgiye ihtiyaç olduğunu ve bu araçların söz konusu örgütün eline geçmesi durumunda derin endişe hissedeceklerini kaydetmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×