Istanbul Modest Fashion Week başladı

- Dünya muhafazakar modasının önde gelen isimleri "Istanbul Modest Fashion Week (IMFW)" kapsamında İstanbul'da bir araya geldi

Istanbul Modest Fashion Week başladı
13 Mayıs 2016 Cuma 16:09

İSTANBUL (AA) - Dünya muhafazakar modasının önde gelen isimleri "Istanbul Modest Fashion Week (IMFW)" kapsamında İstanbul'da bir araya geldi.

Türkiye'nin ilk ve dünyanın en popüler muhafazakar giyim sitesi Modanisa.com ana sponsorluğunda düzenlenen IMFW, bugün İstanbul Haydarpaşa Garı'nda yapılan açılış seremonisi ile başladı.

Yüze yakın marka ile 10 binden fazla katılımcının bir araya gelmesi beklenen etkinlikte birbirinden özel koleksiyonlar görücüye çıkarken, katılımcılar özel söyleşilere, workshoplara ve konferanslara katılma fırsatı buluyor.

İki gün sürecek organizasyon kapsamında, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Annah Hariri, Fransa'dan Gulshaan, Endonezya'dan Anniesa Hasibuan, Bahreyn'den Samair Murad Colllezione gibi dünyanın takip ettiği birçok isim koleksiyonlarını modaseverlerle buluştururken, IMFW ayrıca, İngiltere merkezli moda fenomeni Dino Tokio, ünlü model Mariah İdrissi, Kuveytli kanaat önderi Fatema Al Awadhi gibi sektörün öncü isimlerini de ağırlıyor.

Etkinlik kapsamında sektörün önemli isimleri "Global çapta muhafakazar moda markası nasıl olunur?" üzerine fikir alışverişi yaparken, katılımcılar dünyaca ünlü isimleri yakından tanıma şansını elde etti.

Verilen bilgiye göre, Türkiye'deki ilk uluslararası muhafazakar moda etkinliği olan IMFW, dünyanın dört bir yanındaki muhafazakar moda tasarımcılarını birbirine yakınlaştırmak, büyük kitlelere hitap eden moda fenomenlerini aynı platformda buluşturmak ve Türk muhafazakar modasını dünyaya tanıtmak amacıyla organize edildi.


-Avustralya'dan Endonezya'ya dünya modası İstanbul'da buluştu


Etkinliğe Türkiye'nin yanı sıra İngiltere, Fransa, Almanya gibi Avrupa'nın moda merkezlerinden, Birleşik Arap Emirlikleri'ne, Endonezya, Malezya ve Avustralya'ya kadar çok farklı bölgeden katılan tasarımcılar, defileleriyle yeni sezon tasarımlarını sergiledi.

Dünyanın önde gelen markalarının stant kurup katılımcılara sergi ve satış fırsatı sunduğu etkinlik, İsveçli tasarımcı Iman Aldebe, Birleşik Arap Emirlikleri'nden muhafazakar modacı Annah Hariri, Birleşik Krallık lüks abiye markası Aywa London ve Türkiye'den Luvice markasının açılış defilesi ile başladı.

Öğleden sonra yapılan karma defilede Türkiye, Endonezya, Fransa ve Malezya'nın tasarımcı ve moda markaları IMFW podyumunda bir araya gelerek, yeni koleksyonlarını görücüye çıkardı.

İlk günün kapanış defilesi, New York Couture Moda Haftası, Jakarta Moda Haftası, Altın Çağ Hollywood gibi dünyaca ünlü etkinliklerde yer alan Endonezyalı tasarımcı Anniesa Hasibuan tarafından gerçekleştirildi.


- "Türkiye'nin tekstil gücünün geniş coğrafyalara açılmasını amaçlıyoruz"


Organizasyonun ana sponsorluğunu yapan Modanisa.com Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, yaptığı değerlendirmede böyle bir organizasyona sponsor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Modanisa.com olarak, sadece Türkiye'de değil dünyada da ölçülü giyinmeyi benimseyen kadınların yaşam stillerine göre giyinmelerine fırsat sunuyoruz" dedi.

Türe, şu ana kadar dünyaca ünlü tasarımcılarla işbirlikleri yaptıklarını, dünyanın ilk online muhafazakar defilesini düzenlediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Şimdi de yenilikçi vizyonumuzu sergilemek, global iş deneyimlerimizi paylaşmak için İstanbul'da muhafazakar giyim konusundaki en prestijli organizasyonda IMFW Komitesi'nde aktif rol üstlendik. Aynı zamanda organizasyonun ana sponsoru olduk.

Türkiye'nin tekstil gücünün İslam ekonomisi çerçevesinde Asya'dan Avrupa'ya Amerika'dan Avustralya'ya, markalar, tasarımcılar ve girişimciler ile daha geniş coğrafyalara açılmasını amaçladık.

Başta Avrupalı ve Amerikalı lüks markalar ve hızlı giyim markaları, Müslüman hedef kitleleri yeni bir pazar olarak görüp buna uygun koleksiyonlar hazırlıyor. Modanisa olarak biz, Türkiye’yi merkez alarak birçok ortak değeri paylaştığımız coğrafyaların Batı'nın pazarı olmaktan çıkıp, üreten ve kendi markalarını büyüten bir güce ulaşmasını hedefliyoruz."

Başta Türkiye olmak üzere bu potansiyele sahip olduklarını dile getiren Türe, "En güçlü tasarımcıları ve modaya yön veren kanaat önderlerini ağırlayan Istanbul Modest Fashion Week'in, tasarımcı ve fenomenler arasında yeni ticari işbirliklerine, hatta yatırımlara ve fikirlere ilham verdiğini görmek ülkemiz adına gurur verici bir gelişme" diye konuştu.

Etkinlik yarın da Haydarpaşa Garı'nda devam edecek.




İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×