Bayırbucak Türkmenlerine un yardımı

- Diyanet-Sen Tuzla Temsilciliği, Bayırbucak Türkmenlerine bir tır un gönderdi

Bayırbucak Türkmenlerine un yardımı
14 Temmuz 2016 Perşembe 15:14

İSTANBUL (AA) - Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) İstanbul 4 No'lu Şube Başkanlığına bağlı Tuzla Temsilciliği, Bayırbucak Türkmenlerine bir tır un gönderdi.

Sendikanın Tuzla Temsilcisi Zeki Aksarı, Tuzla Çiçekçiler Camisi'nde kılınan namazın ardından düzenlenen törende, Diyanet-Sen 4 Nolu şube tarafından başlatılan kampanya kapsamında temsilcilik olarak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Daha önce de Bayırbucak Türkmenlerine 5 tır un gönderdiklerini hatırlatan Aksarı, "Bugün de 6. tırımızı inşallah dualarla uğurlayacağız. Bu kampanyaya katkı sağlayan din görevlilerine ve Tuzla halkına teşekkür ediyorum." dedi.

Diyanet-Sen 4 No'lu Şube Başkanı Mehmet Kumaş ise bölgede un ihtiyacının fazla olduğunun belirlenmesi üzerine bu alanda çalışma başlattıklarını ifade ederek, "Şube olarak 10, Tuzla Temsilciliği olarak ise 6. tırı göndereceğiz inşallah. Bir dilim ekmek bile orada yaşayan insanlar için çok önemli. Müslümanlar olarak buna duyarsız kalamayız. Bu sebeple Allah rızası için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.

Yardımın toplanması kadar yerine ulaştırılmasının da önemli olduğuna dikkati çeken Kumaş, yardımın ihtiyaç sahiplerine teslim edilmesinde İHH'nın kendilerine destek verdiğini kaydetti.

Tuzla İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Bilal Döngez, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sultanbeyli Temsilcisi Hüseyin Sürmeneli, hayırseverler ve vatandaşların da katıldığı tören sonrasında tır dualarla uğurlandı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×