Rengi Tyükselişılan Elbise 193 Liradan Satılıyor

Sosyal medya, şarkıcı Caitlin Mc- Neill'ın paylaştığı elbisenin rengini günlerdir tyükselişıyor. Milyonları ikiye bölen elbise, internette 193 liradan satılıyor.

Rengi Tyükselişılan Elbise 193 Liradan Satılıyor
03 Mart 2015 Salı 09:20

Sosyal medya, son günlerde 21 yaşındaki İskoç şarkıcı Caitlin McNeill'ın paylaştığı elbisenin hangi renk olduğunu tyükselişıyor. Şarkıcının paylaştığı fotoğrafa bakanların bir bölümü elbisenin 'mavi ve siyah' renkte olduğunu, ekseriyet ise 'beyaz ve altın sarısı' renkte göründüğünü söylüyor. Rengi konusu için milyonları ikiye bölen elbise, internette 193 liradan (50 pound) satılıyor.

HAKKINDA 3.5 MİLYON TWEET ATILDI

24 saatte, ile ilgili 3.5 milyon tweet atılan elbise, İngiliz Roman Orginals markasına ait. Şirket, elbiseyi sıkı alaka görmesinin peşinden stoklarını genişleterek internette satışa sundu. 193 liradan (50 pound) satılan elbisenin 4 ayrıcalıklı rengi bulunuyor.

BİR ANDA ÜNLÜ OLDU

Fotoğrafı internette paylaşan McNeil, blog'unda, 'Arkadaşım evlenirken gelinin anası fotoğrafı çekip kızınagönderdi. Arkadaşımla, nişanlısı elbisenin rengiyle ilgili anlaşmazlığa fikir internete yükledi. Başka bir internet sitesi ise elbisenin satıldığı mağazayı arayarak bu modelde 'beyaz ve altın rengi' bir elbiselerinin hiç olmadığını öğrendi' izahatsını yapmıştı.

RENGİ NEDEN FARKLI GÖZÜKÜYOR?

Konuyla ilgili Wired'a konuşan Washington Üniversitesi'nden Renk Bilimci Jay Neitz ise şunları söyledi: 'Işığın nesneler üstüne düşüşünü algılayarak görseli beynimize en doğru biçimde aktaran gözlerimiz bize oyun oynuyor. Bilgisayar ortamında renklerin pantonesi alındığında art plandaki ak rengin elbiseyi ak şekilde algılayanları yanılttığını görüyoruz. Elbisenin gerçek rengi mavi şekilde satışa sunulmuş. Ancak ben dahil bir aşırı insanın elbiseyi ak sarı şekilde algıladığını belirtmek isterim.'

ÜNLÜLERDE TARTIŞMAYA KATILDI

Milyonlarca tweet'e konu bulunan elbisenin rengi, aralarında Kim Kardashian, Kanye West, Taylor Swift, Ellen DeGeneres bu şeklinde meşhur adlar yönünden da tyükselişıldı. İnternette açılan bir ankette katılımcıların yüzde 60'ı elbiseyi ak ve altın renginde gördüğünü açıkladı. (Kaynak:Dünya)

TÜRKİYE EN ÇOK BU İSİMLERİ KONUŞUYOR

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×