Türkmenler'den IŞİD'e Ağır Darbe

Ordu ve gönüllü halk güçleri, Tikrit'i IŞİD'den kurtarmaya yönelik başlattığı operasyon kapsamında kent merkezini ele geçirdi.

Türkmenler'den IŞİD'e Ağır Darbe
12 Mart 2015 Perşembe 20:50

Irak'ın Kerkük iline bağlı Türkmen Beşir Köyünü IŞİD'den kurtarma operasyonu için düğmeye basıldı.

Tazehurmatu nahiyesine bağlı Beşir köyünün IŞİD terör örgütünden kurtarılması için Türkmen gönüllü kamu güçleri ve güvenlik güçleri kolları sıvadı. Ağır silahların da kullanıldığı Beşir'i kurtarma operasyonu için güvenlik güçleri ve Gönüllü Türkmen Halk Güçleri ilerlemeye başladı.

TOP ATIŞIYLA OPERASYON BAŞLADI

Düşman cephesine ilk top atışıyla, kurtarma operasyonu resmen başladı.

Türkmen Beşir köyünün kurtarılması için güvenlik güçleri ile Türkmen gönüllü kamu güçleri akşam saatlerinde harekete geçti. IŞİD terör örgütünün olduğu alana saldırılar başladı.

Güvenlik güçleri yetkilileri, polis yetkilileri ile Türkmen gönüllü kamu güçleri komutanları da bir araya gelerek operasyon öncesi son hazırlıkları görüştü.

Gereken hazırlıkların tamamlanmasıyla güçler Beşir'i kurtarmak için harekete geçti.

Operasyon için alana aşırı sayıda takat ve askeri gereç sevk edildi.

TÜRKMENLER ÇOK SAYIDA ŞEHİT VERMİŞTİ

Türkmenler Beşir köyü için son dönemlerdeki operasyonlarda aşırı sayıda şehit verdi. Güvenlik güçleri komutanları Beşir'in en yakın sürede tam olarak kurtarılacağını söyledi.

TİKRİT'TE IŞİD'E AĞIR DARBE

Lebbeyka ya Rasulallah hareketinde ciddi ilerleme. Selahattin belde merkezi ile Tikrit'in bir aşırı yerleri IŞİD'den temizlendi. Ordu ve gönüllü kamu güçleri, Tikrit'i IŞİD'den kurtarmaya yönelik başladığı operasyon kapsamında şehir merkezini ele geçirdi. IŞİD vasıtası ile ele geçirilen Tikrit kentine yönelik operasyonlar ordu birliklerinin kentin kimi semtlerini ele geçirmeleri ile devam ediyor.

HASTANEYE BAYRAK ASILDI

Halk güçleri ile ordu birlikleri kentin kuzeyini merkeze bağlayan anayol bulunan Kadisiye alanını de ele geçirerek bölgedeki hastanenin üstünde bayrak astılar.

Kentin doğusundaki Dicle Nehri üstünde bulunan yakınlardaki tek köprü IŞİD vasıtası ile Irak ordusunun ilerleyişini zorlaştırmak için yıkıldı. Ordu güçleri ile gönüllü kamu güçleri Tikrit'in son savunma hattı bulunan Alem kasabasını Salı günü ele geçirmişti. Ardından ordu birlikleri IŞİD'in karargah şekilde kullandığı kimi binaları kullanılamaz duruma getirmişti

Irak güçlerinin saldırısı sırasında, ABD öncülüğündeki koalisyonun harp uçakları da havadan destek veriyor.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×