Putin en çok hayranlık duyulan üçüncü kişi

İngiliz The Times gazetesinin yaptığı araştırmaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyada en çok hayranlık duyulan üçüncü kişi oldu.

Putin en çok hayranlık duyulan üçüncü kişi
12 Ocak 2014 Pazar 15:48

İngiliz The Times gazetesinin yaptığı araştırmaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyada en çok hayranlık duyulan üçüncü kişi oldu. 13 ülkeden 14 bin kişinin katıldığı araştırmada Microsoft’un kurucusu Bill Gates birinci olurken, ABD Başkanı Barack Obama ikinci oldu.

Gazetenin çalışmasına göre Putin’in Rusya’da elde ettiği popülarite dünya sıralamasında öne çıkmasına sebep oldu. Putin listede dördüncü sırada yer alan Papa Francis’in de önüne geçmeyi başardı.

Rusya’daki sıralamada Putin birinci olurken, Ruslar Bill Gates’i ikinci, Angelina Jolie’yi üçüncü ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’i de dördüncü seçti. Rusya’da geçici siyasi sığınma hakkı ile bulunan CIA eski çalışanı Edward Snowden ise ilk ona girerek sürpriz yaptı.

Çin de ise dünyanın en zengin adamı Gates en beğenilen isim oldu. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in ikinci olduğu Çin sıralamasında, Obama üçüncü Rus lider Putin de dördüncü oldu.

The Times’ın Aralık ayında yaptığı çalışmada ise Putin, ülkesini yeniden uluslararası alanda etkin bir yere taşıdığı için yılın adamı olarak seçilmişti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×