Afganistan’da intihar saldırısı: 4 yabancı danışman öldü

Afganistan’ın başkenti Kabil’de düzenlene intihar saldırısında 4 yabancı danışman hayatını kaybederken, 6 kişi de yaralandı.Afgan polisi yaptığı açıklamada, yerel saat 06.30 sularında başkent Kabil'de yabancıların kaldığı kampa...

Afganistan’da intihar saldırısı: 4 yabancı danışman öldü
22 Temmuz 2014 Salı 11:23

Afganistan’ın başkenti Kabil’de düzenlene intihar saldırısında 4 yabancı danışman hayatını kaybederken, 6 kişi de yaralandı.

Afgan polisi yaptığı açıklamada, yerel saat 06.30 sularında başkent Kabil'de yabancıların kaldığı kampa intihar saldırısının düzenlediği belirtildi.İntihar saldırısında 4 yabancı danışmanın öldüğü, 6 kişinin de yaralandığı aktardı.

Kampın güvenliğinin yabancı güçler tarafından sağlandığını duyuran Afgan polisi, kampta bulunan danışmanların uyuşturucu ile mücadelede ilgili bakanlıklarla danışmanlık hizmeti verdiklerini açıkladı. Ölen yabancıların kimlikleri henüz açıklanmadı.

Cihan Haber Ajansı'na(Cihan) konuşan olayın görgü tanığı Afgan vatandaşı,“ Sandalyede oturuyordum, birden patlama oldu ve sandalyeden düştüm. Ev ve dükkânların camları kırıldı. Patlama çok güçlüydü. Patlama kampın içinde oldu” diye konuştu.

Taliban sözcüsü Zabiulla Mücahit, Twitter sayfasında patlamayı üstlendi. Mücahit, saldırıyı Kandaharlı Mevlevi Abed isimli bir militan tarafından gerçekleştirildiğini aktardı. CİHAN

Afganistan’da intihar saldırısı: 4 yabancı danışman öldü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×