Voleybolculara laboratuvar hizmeti

ANKARA (AA) - Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Ankara Başkent Voleybol Kampüsü içerisinde yer alan performans ve ölçüm laboratuvarında yeni sezon öncesinde sporculara hizmet veriyor.Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre,...

Google Haberlere Abone ol
Voleybolculara laboratuvar hizmeti

ANKARA (AA) - Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Ankara Başkent Voleybol Kampüsü içerisinde yer alan performans ve ölçüm laboratuvarında yeni sezon öncesinde sporculara hizmet veriyor.

Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Hacettepe Üniversitesi Sporcu Sağlığı Merkezi ve TVF Uzman Fizyoterapistleri eşliğinde yapılan sportif performans ölçümleriyle sezon içerisindeki sakatlıkların minimum düzeye indirilmesi amaçlanıyor.

TVF Uzman Fizyoterapisti Seda Biçici Uluşahin, yaptıkları testlerin sonuçlarını tüm sporcu ve teknik heyetlerle paylaştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Performans laboratuvarımızda sporculara uygulanan test protokolü bilimsel kanıt düzeyi en yüksek ve voleybola uygulanabilirliği en uygun olan testlerden seçilerek oluşturulmuştur. Uygulanan ölçümler sonucu elde edilen test sonuçları sportif performansın yanı sıra sezon içerisindeki sakatlanma riskini de gösteriyor. Yapılan bu ölçümler sonucunda elde ettiğimiz veriler aynı zamanda sporcunun geçirdiği sakatlık sonrasında spora sağlıklı bir şekilde geri dönmesi içinde kullanabilecek."Yorumlar