Voleybol: Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off klasman etabı

- Nilüfer Belediyespor: 1 - Bursa Büyükşehir Belediyespor: 3

Google Haberlere Abone ol
Voleybol: Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off klasman etabı


Salon: Cengiz Göllü

Hakemler: Ali Bade, Tuncay Sevim

Nilüfer Belediyespor: Birgül Güler, Özgenur Yurtdagülen, Buijs, Da Silva, Ceyda Aktaş, Duygu Düzceler (Funda Bilgi, Sinem Bayazıt, Elif Boran, Selin Hazal Arifoğlu, Merve Tanıl)

Bursa Büyükşehir Belediyespor: Ergül Eroğlu, Leys, Fatma Yıldırım, Belien, Nilay Karaağaç, Dimitrova (Aylin Sarıoğlu, Bytsenko, Merve İkbal Albayrak, Cansu Aydınoğulları)

Setler: 20-25, 25-17, 23-25, 21-25

Süre: 121 dakika (29, 28, 36, 28)


BURSA (AA) - Voleybol Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off 5-8'incilik turu ilk maçında Bursa Büyükşehir Belediyespor, Nilüfer Belediyespor'u 3-1 mağlup etti.

Müsabaka, karşılıklı sayılarla başladı. Bursa Büyükşehir Belediyespor, ortadan Dimitrova, kenarlardan da Fatma Yıldırım ve Leys ile etkili olarak teknik molaya 12-6 önde girdi. Teknik molanın ardından üstünlüğünü sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyespor, seti 25-20 önde tamamladı.

İkinci sette daha iyi bir oyun ortaya koyan, Duygu Düzceler ve Buijs ile art arda sayılar bulan Nilüfer Belediyespor, seti 25-17 kazanarak skoru 1-1'e getirdi.

Üçüncü sete Bursa Büyükşehir Belediyespor etkili başladı ve teknik molaya 12-7 önde girdi. Teknik mola sonrasında da üstünlüğünü koruyan Bursa Büyükşehir Belediyespor, seti 25-23 aldı: 1-2

Bursa Büyükşehir Belediyespor, dördüncü sette de iyi oyununu sürdürerek seti 25-21, maçı da 3-1 kazandı.

İki galibiyete ulaşacak takımın turu geçeceği seride ikinci karşılaşma, 25 Mart Pazar günü oynanacak.

Yorumlar