Voleybol: FIVB Uluslar Ligi

- Uluslar Ligi'nin ikinci hafta maçları yarın Ankara'da başlayacak - A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Guidetti: - "3 büyük takımı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz" - Takım kaptanı Eda Erdem Dündar: - "Eminim ki üç maçta da salonumuz dolu olacak "

Google Haberlere Abone ol
Voleybol: FIVB Uluslar Ligi


ANKARA (AA) - FIVB Voleybol Uluslar Ligi'nde ikinci hafta müsabakaları yarın Ankara'da başlayacak.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran Mumcu ve FIVB Teknik Delegesi Anka Ivanovic'in yanı sıra Türkiye, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti ve Arjantin takımlarının antrenör ve kaptanların katılımıyla organizasyonun basın toplantısı Green Park Otel'de yapıldı.

TVF Milli Takımlarda Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran Mumcu, 3 Latin Amerika ülkesini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Lige iyi bir başlangıç yaptık ve ilk ayağı başarıyla tamamladık. İkinci ayakta da istediğimiz sonuçları almak istiyoruz. Katılan tüm ülkelere başarılar diliyorum." diye konuştu.

FIVB Teknik Delegesi Anka Ivanovic ise ikinci hafta maçlarının yarın başlayacağını hatırlatarak, "Çin'de yapılacak finalleri bekliyoruz. Tüm takımlara şans ve başarı diliyorum." ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenör Govanni Guidetti ise FIVB ve TVF'ye teşekkür ederek, "3 büyük takımı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm takımlara hoş geldiniz diyorum. Eminim ki Ankara seyircisi de bizimle birlikte salonda olacak." değerlendirmesinde bulundu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar da böyle bir organizasyonun parçası oldukları için mutluluk duyduklarının altını çizerek, "İlk hafta bizim açımızdan çok başarılı geçti. Ankara seyircisi her zaman muhteşemdir. Eminim ki üç maçta da salonumuz dolu olacak. Her hafta takım ruhunu oturtmaya çalışıyoruz, ikinci ayak bizim için bu açıdan da çok önemli. Tüm takımlara başarılar diliyorum." diye konuştu.

Arjantin Milli Voleybol Takımı Başantrenörü Guillermo Orduna ve takım kaptanı Julieta Canstanza Lazcano, Brezilya Milli Takımı Başantrenörü Jose Roberto Lages Guimarez ve takım kaptanı Roberta Silva Ratzke, Dominik Cumhuriyeti Milli Takımı Başantrenörü Marcas Kwiek ve takım kaptanı Niverka Dharlenis Marte Frica da bu organizasyonun içinde yer aldıkları ve Türkiye'de bulundukları için çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.

TVF Başkent Spor Salonu'nda yapılacak müsabakaların programı şöyle:

Yarın:

14.00 Arjantin-Dominik Cumhuriyeti

17.00 Türkiye-Brezilya

23 Mayıs Çarşamba:

14.00 Brezilya-Arjantin

17.00 Türkiye-Dominik Cumhuriyeti

24 Mayıs Perşembe:

14.00 Brezilya-Dominik Cumhuriyeti

17.00 Türkiye-Arjantin
Yorumlar