TV 100 kimin, kime ait, sahibi kim?

Türkiye'nin en çok izlenen kanallarından TV100'in kimin olduğu merak ediliyor. Peki, TV 100 kimin, sahibi kim, kanal kime ait, TV100 frekans bilgileri dahil TV 100 kanalına dair merak edilenler...

Google Haberlere Abone ol

Balıkesir'de 15 Temmuz 2014 yılında yayın hayatına başlayan ve ilk etapta sadece yerele hitap eden kanal yakaladığı başarının ardından ulusal bir kanala dönmeyi başardı. Peki, sıkça sorulara konu olan TV 100'ün sahibi kim, TV 100 kime ait, frekans bilgileri nelerdir. İşte TV 100 kanalına dair tüm detaylar.

Yaptığı haberler ve programlarla ilgiyle takip edilen TV 100 kanalının kime ait olduğu soruları sorulmaya devam ediyor. TV100 3N medya şirketi bünyesinde hizmet veriyor. 3N Medya şirketler grubunda TV 100 dahil olmak üzere Show Radyo, Radyo Viva, Bizim Ev Tv, 3N İnşaat, Gülseven A.Ş., 3N organizasyon firmaları yer almaktadır.

TV100 SAHİBİ KİMDİR

Yaptığı yayınlarla dikkat çeken TV100 kanalının ilk sahibi eski Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un oğlu, Sanayi Odası eski başkanı İsmail Uğur'dur. Uğur daha sonra kanalı Show TV eski çalışanlarından Alican Değer'e 2 milyon TL karşılığında sattı. Yayın hayatına On Tv Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş. bünyesinde başlayan TV100 daha sonra Balıkesir'le bağını tamamen kopararak mezkezini İstanbul'a taşıdı.

TV 100 kimin, kime ait, sahibi kim?
TV100 Sahipleri

 

TV100'ÜN YENİ SAHİBİ

Balıkesir'de yayın hayatına başlayan TV100 Balıkesir'den çıkarak ulusal bir sese dönüştü. Alican Değer tarafından satın alınan TV100 daha sonra yeni sahibi sahibi Necat Gülseven'e satıldı. Gülseven, 1980 yılında Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde dünyaya gelmiş başarılı bir iş adamıdır. Gülseven, 26 Haziran 2015 tarihinde ünlü şarkıcı Ebru Yaşar ile Marmaris Bozburun’da hayatını birleştirdi. İkilinin bu evlilikten ikiz çocukları oldu.

TV100 FREKANS BİLGİLERİ

Türkiye genelinde Türksat uydusu üzerinden yayın yapan TV 100 Kanalı Frekans Bilgisi:

Kanal Adı : TV 100

Frekansı : 12729

Polarisazyon Değeri : V – Dikey

Kapsama : Batı

SR : 30000

TV 100 kimin, kime ait, sahibi kim?

TV 100 kimin sorusu özellikle kanalı yeni izleyenler, yayın politikasında farklı oluşu nedeniyle şaşkınlık yaşayanlar tarafından bir sorudur. 

Türkiye'deki haber kanallarının son yıllarda giderek çeşitlilik gösterdiği biliniyor. Farklı kesimlerden, farklı iş adamları ve medya patronları haber kanalları açıyor. 

Haber kanalları diğer tematik kanallara oranlar daha az izlenmelerine rağmen, birçok iş adamı ve medya patronu bu kanalları daha çok siyasi güç veya prestij için bu tür kanalları kurar. 

Yorumlar

RANA ESKİÇİ Merhaba. Size teşekkür olarak yazdım. Haberleriniz, proqramlar çok objektif ve hakikatları konuşuyorsunuz!
nuray Devlet ve hukumet karsitlarina asiri yer vermesinden en son kimlerin eline gectigi belli...Artik kitleleri aptal yerine koymakdan bir vazgecilse diyoruz...Adiniza bari "Ulusal" demeyin
Emngc Sürekli haberlerin izliyorum spikerleri başarılı sabah Ahu özyurtta güzel program yapıyor taraflı değil kavgadan artık bıktık tarafsız demokratik kanallar istiyoruz
Adem korkmaz Ramazan kurdoglunun saat 21.30 da programi vardi ariyarak buldum ama bayada yayin akisi hosuma gitti.Önemli olan benim icin vatansever yayin ilkesi olsun. Teröre desdek vermesin dis mihraklarin tetikcisi olmasin. önemli olan benim icin bu. selamalr
Ahmet Saray kürt düşmanımi kardesim. Kürt ayrı pkk ayrı. Karıştırmayın.