Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı İstanbul'a Geliyor

- Teknoloji seferberliği kapsamında Türkiye'yi dolaşacak olan "Gezici Eğitim TIR"ında toplam 24 ilde 34 farklı noktada kadınlara teknoloji eğitimi verilecek - Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dursun: - "Türkiye'nin dört bir yanındaki binlerce kadını teknoloji ile güçlendirmek, onların hayatını her alanda kolaylaştırıp, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla teknoloji seferberliği başlatıyoruz"

Google Haberlere Abone ol
Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı İstanbul'a Geliyor

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom, kadınlara yönelik teknoloji seferberliğinin ikincisini başlattı.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, teknoloji seferberliği 13-15 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da interneti kullanmayı öğrenmek isteyen kadınlarla buluşacak. Proje kapsamında teknoloji sınıfı olarak tasarlanan Gezici Eğitim Tırı’nda kadınlara internet eğitimi verilecek.

13 Mayıs Pazar günü Zeytinburnu 15 Temmuz Şehitler Meydanında konumlanacak olan Eğitim Tırı, 14 Mayıs Pazartesi Sultanbeyli Semt Meydanı ve 15 Mayıs Salı günü ise Tuzla Marina Bölgesinde interneti kullanmayı öğrenmek isteyen kadınlarla buluşacak.

Teknoloji seferberliği kapsamında Türkiye’yi dolaşacak olan "Gezici Eğitim TIR"ında toplam 24 ilde 34 farklı noktada kadınlara teknoloji eğitimi verilecek.

Eğitimlerde kadınlara internet ve mobil uygulamalar içerisinde başta sosyal medya olmak üzere günlük hayatı kolaylaştıran uygulamalar, E-Devlet platformlarının kullanımı ve internetten alışveriş gibi konular anlatılacak.


- "10 binlerce kişiye ulaşmayı hedefliyoruz"


Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, iki dönemde toplam 10 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Dursun, "Okuma yazma gibi teknolojiye de hakim olmamız gerektiği bir çağ yaşıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce kadını teknoloji ile güçlendirmek, onların hayatını her alanda kolaylaştırıp, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla teknoloji seferberliği başlatıyoruz. Misyonumuz doğrultusunda ülkemizdeki dijital okuryazarlığı artırmayı hedefliyoruz. Amacımız, projemizle toplumsal kalkınmaya Türk Telekom olarak destek verip, kadınların teknolojinin ve internetin sunduğu fırsatlardan daha fazla faydalanmasını sağlamak. Bu sayede hem kadınların hem toplumun refahını yükselterek, onların ekonomiye ve iş gücüne daha fazla katılmalarına katkıda bulunmayı arzu ediyoruz. Eğitimlere her yaşta kadının katılmasını bekliyoruz. 10 binlerce kişiye ulaşmayı hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamada vedilen bilgilere göre, eğitimlere katılmak isteyen kadınlar "turktelekom.com.tr"den kayıt oluşturabiliyor. Türk Telekom “Şimdi Senin Zamanın” diyerek "www.seninzamanin.com" adı altında kadınlara özel bir portal oluşturdu. Sağlıklı yaşam ve beslenme ipuçlarının yer aldığı portalde, annelere yönelik öneriler, pratik yemek tarifleri ve kültürel etkinlikler de yer alıyor. Portalde ayrıca kadınların bulundukları ildeki etkinliklerden haberdar olmaları için özel etkinlik takvimi de yer alıyor.Yorumlar