Turistik işletmeler için destek kredisi verilecek

Türkiye'de koronavirüsün etkisini azaltmak için kamu bankaları tarafından pek çok destek paketi devreye alındı. Ziraat Bankası, turistik restoran-kafeteryalar için bir destek kredisi verecek.

Google Haberlere Abone ol

Koronavirüs salgınının etkilerini azaltmak için pek çok destek paketi sunan Ziraat Bankası, turistik işletmeler içinde bir destek paketini devreye alıyor.

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre banka, normalleşme sürecinde ekonomik hayata sağladığı katkılara bir yenisini ekledi. Ziraat Bankası, Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli olarak faaliyet gösteren restoran ve kafeterya İşletmeleri için Hazine Destekli Kefalet Sistemi çerçevesinde KGF teminatlı bir "Destek Kredisi" ürünü hayata geçirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen belgeye sahip olan ve Ziraat Bankası üye işyeri statüsündeki işletmeler, ana faaliyet konusu ile direkt ilişkilendirilebilecek harcamalarının karşılanmasını amaçlayan 6 aya kadar ödemesiz, toplam azami 36 aya kadar vadeli, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı krediden cirolarına bağlı olarak değişen tutarlarda faydalanabilecek.

Ziraat Bankası bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülke ekonomisinin güçlendirilmesine katkı sağlamaya ve firmaların yanında olmaya devam edecek.

İMAMOĞLU KENDİ KALESİNDE PROTESTO EDİLDİ

 

Yorumlar