TŞOF'tan sürücülere uyarı

- TŞOF Başkanı Apaydın: - "Soğuk havalarda karlı ve buzlu yollara göre araçlarımızı hazırlayıp trafiğe çıkmalıyız"

Google Haberlere Abone ol
TŞOF'tan sürücülere uyarı

ANKARA (AA) - Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, sürücülerin soğuk havaların gelmesiyle kar ve gizli buzlanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını belirterek, "Soğuk havalarda karlı ve buzlu yollara göre araçlarımızı hazırlayıp trafiğe çıkmalıyız." uyarısında bulundu.

Apaydın, yazılı açıklamasında, bu yılın 10 ayında 344 bin 332 trafik kazasının meydana geldiğini ve bu kazalarda 3 bin 21 vatandaşın hayatını kaybettiğini bildirdi.

Söz konusu dönemde en fazla trafik kazasının temmuzda gerçekleştiğini belirten Apaydın, "Meydana gelen trafik kazalarının 46 bin 623'ü bir aracın diğerine yandan çarpması sonucu oldu. 162 bin 532 kaza ise sürücü kusurlarından kaynaklı. Sürücülerimiz özellikle soğuk ve karlı havalarda trafiğe çıkarken özen göstermeli. Karlı havalarda özel araçlar yerine toplu taşıma araçları kullanılmalı." ifadesini kullandı.

Apaydın, sürücülere uyarılarda bulunarak, şunları kaydetti:

"Soğuk havalarda karlı ve buzlu yollara göre araçlarımızı hazırlayıp trafiğe çıkmalıyız. Aksi halde istenmeyen kazalarla her zaman toplum olarak üzülmek zorunda kalıyoruz. Araçların kışlık bakımı yaptırılmalı. Hem ticari araçlar hem de özel araçlar kış lastiklerini kesinlikle takmalı. Bana bir şey olmaz diyerek yapılan ihmaller trafik kazasına davetiye çıkarıyor. Trafikteki ihmaller hem bizi hem de yoldaki tüm vatandaşları tehlikeye sokuyor."

Yorumlar