Trendyol Almanya Online Shop

Trendyol Almanya Online Shop ile artık Türkiye'de faaliyet gösteren şirketten sipariş almanız mümkün. Şirket uluslarası online alıveriş yaparak bu alanda bir ilki başaran ilk Türk şirketleri arasında yerini aldı. Siparişler yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da zamanında teslim ediliyor.

Google Haberlere Abone ol

Trendyol Almanya Online Shop bu ülkede yaşayan Türk vatandaşları tarafından merakla bekleniyordu ve sonunda açıldı. 

Türkiye'de açıldıktan sonra hızla yayılan Trendyol, sonrasında uluslararası bir marka haline geldi.

Yurt dışında Trendyol'a en fazla ilgi ise haliyle Almanya'da gösteriliyor. Bu durumun farkında olan Trendyol yönetimi, girişimcilik ruhunu harekete geçirerek Almanya'ya da açılma kararı aldı. 

Trendyol Almanya Online Shop siparişleri belli bir limitin üzerinde sipariş verilmesi halinde kargo ücreti ödenmeden gönderiliyor.

Gönderiler ortalama 10 gün içinde Türkiye'den Almanya'ya özel kargo şirketleri aracılığıyla gönderiliyor. 

Trendyol, Almanya'ya yönelik olarak trendyol.de adresi ile hizmete açıldı. Tredyol.de başta Türkçe diliyle hizmet veriyordu ancak daha sonra Almanca olarak da hizmet vermeye başladı. 

Alibaba, Trendyol'a yaptığı yatırımdan sonra kendisine Türkiye ve çevresinde büyüme hedefi koymuştu. Görünüşe bakılırsa Trendyol, ciddi bir Türk nüfusunun da bulunduğu Almanya'yı tercih ederek hem buradaki Türkleri hedefliyor hem de potansiyel Alman kullanıcıları kendine çekmeye çalışacak.

Trendyol Almanya ilk 100 arasına girdi
Trendyol Almanya ilk 100 arasına girdi

 

Trendyol'un Almanya operasyonu öncelikli olarak giyim odağında açılmış. Aslında bu haliyle Trendyol'un ilk halini andırıyor çünkü Trendyol da ilk kez açıldığında ağırlıklı olarak giyim kuşam üzerine bir e-ticaret sitesiydi. Alibaba yatırımının ardından Tmall modelinde yola devam edip etmeyeceğini sorguladığımız Trendyol, bugün Türkiye operasyonunda elektronik, kozmetik, ev ve yaşam ürünlerinin de satışını yapıyor.

Hatta son olarak, Trendyol IKEA ürünleri dahi satmaya başlamış. Bu anlamda ürün gamını genişleten Trendyol, pazara yeni giren Amazon Türkiye karşısında ve Hepsiburada gibi dişli bir rakiple Türkiye'de mücadele sürerken, arkasına aldığı Alibaba desteğiyle Almanya cephesini de açmış oldu.

Trendyol Almanya operasyonu e-ihracat konusunda önemli bir adım olabilir. Çünkü Trendyol, kendi oluşturduğu giyim markası Trendyolmilla'nın da desteğini alarak, Almanya'ya bu ürünleri gönderecek. Tredyol.de sitesinde şu anda yer alan markaların Türkiye menşeli olması da bizim dikkatimizi çekti. Kısacası Trendyol giyim sektöründe, e-ihracat yapmak isteyen markaları ve kendi markasını burada öne çıkaracak gibi gözüküyor.

Trendyol, Almanya'ya siparişleri beş gün içerisinde teslim vaadiyle yola çıkıyor. Trendyol.de adresinde fiyatların tamamı euro cinsinden listeleniyor. Trendyol.de üzerinden verilen siparişlerde kargonun da bedava olduğunu belirtelim.

TRENDYOL ALMANYA'DA İLK 100 ARASINDA

Trendyol, internet sitelerinin ziyaretçi trafiğini analiz eden SimilarWeb’in açıkladığı, Almanya’da en çok ziyaret edilen internet siteleri listesinin moda kategorisinde ikinci sırada yer aldı. Trendyol, önemli platformları geride bırakarak, giyim kategorisindeki ziyaret ve etkileşim oranlarıyla en hızlı büyüyen ikinci platform oldu. 

Dünyanın önde gelen internet sitesi trafik ölçümleme ve analiz servisi SimilarWeb, Almanya’da en çok ziyaret edilen internet siteleri listesini açıkladı. Trendyol, SimilarWeb’in Digital 100 Almanya listesinde moda kategorisinde ziyaret ve etkileşim oranlarıyla en hızlı büyüyen ikinci platform olarak yer aldı.  SimilarWeb’in verilerine göre Trendyol geçen yılın istatistiklerine göre trafiğini %266 artırdı. 

Trendyol daha önce de SimilarWeb’in, tüm dünyada en çok ziyaret edilen e-ticaret ve alışveriş sitelerinin listesine de Türkiye’den ilk 20’ye giren tek şirket olmuştu.

Trendyol, Almanya’daki müşterilerine özel trendyol.com/de ve trendyol.com/en aracılığı ile Türk üreticilerini Avrupa'nın 27 ülkesiyle buluşturuyor. Yerli üretimi ve üreticileri destekleyerek, ülkemize döviz girişini artırmak için e-ihracat çalışmalarına hız kazandıran Trendyol, 50'den fazla global e-ticaret platformu aracılığıyla yerli üreticilerin ürünlerini dünyanın dört bir yanındaki müşterilere ulaştırıyor. 2021 yılında 4 milyon global müşteriye 6 milyon siparişi  ulaştıran Trendyol, yerli üreticilerin 100 ülkeye e-ihracat yapmasını sağladı. 

KARGO VE TESLİMAT KONULARINDAKİ DETAYLAR

Siparişiniz Türkiye'den özel kargo şirketleri ile gönderilecek. Bir nakliye şirketi seçmek mümkün değildir.

Tahmini teslim tarihleri ​​"Alışveriş Sepeti" ve "Sipariş Onayı" sayfalarında belirtilmektedir.

Kuryeler teslimat sırasında herhangi bir ek KDV veya gümrük ücreti almadığını lütfen unutmayın.

Siparişiniz gönderilir gönderilmez, teslimatınızın durumunu kuryenin takip portalı aracılığıyla çevrimiçi olarak kontrol etmeniz için bir bağlantı içeren bir onay e-postası gönderiliyor.

Minimum sipariş tutarı olan 10€'yu karşıladığınız sürece teslimat ücretsizdir. Aksi takdirde teslimat ücreti 3,99 €'dur.


 

Yorumlar