TikTok şarkı yarışması başvuru nasıl ve nereden yapılır?

TikTok şarkı yarışmasıyla büyük ödüller dağıtıyor. Dünya genelinde tepki çeken bir uygulama olmaya devam eden TikTok şimdilerde gençleri daha fazla kendine çekecek etkinlikler düzenliyor.

Google Haberlere Abone ol
TikTok şarkı yarışması başlatıyor

TikTok şarkı yarışması başvuru işlemleri başlıyor. TikTok, dünya çapında şarkı yarışması başlatacağını duyurdu. Şimdilik ABD'deki süreç paylaşılsa da küresel final hakkında detaylar da paylaşıldı.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu TikTok, dünya çapında şarkı yarışması başlatıyor. Platform, ABD, Avrupa Birliği, Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Brezilya ve Rusya bölgelerinden en iyi şarkı söyleyenleri büyük bir finalde karşı karşıya getirecek, büyük ödüller dağıtacak.

TİKTOK ŞARKI YARIŞMASI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

TikTok’un Gimme The Mic yarışmasına katılmak için öncelikle bir sayfa üzerinden başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Bu bağlantıya tıklayarak* ulaşabileceğiniz başvuru sayfasından yarışmaya kayıt olduktan sonra yapmanız gereken şey çok basit: 7-16 Ağustos tarihleri arasında şarkı söylerken en az 30 saniyelik video çekmek ve “#GIMMETHEMIC” etiketiyle paylaşmak.

Bu süreçten sonra yerel değerlendirmeler başlayacak. Başvuruların ardından ABD’de 30 en popüler başvuru seçilecek, bu kişiler ikili yarışmalarla yarı finalde karşı karşıya gelecek. ABD’de yarı final, TikTok’un resmi hesabından birçok içerik üretici misafirlerle canlı yayın gerçekleştirilecek. Canlı yayını izleyenler de oy verecek.

ABD’de yarı final sürecinin ardından seçilen 10 yarışmacı, diğer bölgelerin kazananlarıyla karşı karşıya gelmek üzere ABD büyük finaline katılacak. Büyük finalde kazanan, 50 bin elmas ödül kazanacak ve LIVE Küresel Final’e katılmaya hak kazanacak.

TikTok’un ABD’ye benzer veya aynı yöntemlerle bölgelerden seçtiği finalistler, LIVE Küresel Final’de canlı yayında karşı karşıya gelecek. LIVE Küresel Final, 22 - 23 Eylül’de gerçekleşecek.

TİKTOK ŞARKI YARIŞMASI ÖDÜLÜ NEDİR?

TikTok, LIVE Küresel Final sonrasında kazananlara 500 bine varan elmas dağıtacak, TikTok’un resmi hesaplarında bu kişileri paylaşacak.

Kaynak: WebTekno.com

Yorumlar