SP Lideri Karamollaoğlu'ndan ilginç iddia

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, AK Parti'nin, henüz ortada söylentisi dahi olmayan seçimleri iptal etmek istediğini ileri sürdü.

Google Haberlere Abone ol

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, BEST FM’de yayınlanan “Sorel Dağıstanlı ile Konuşan Türkiye” programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi iptal etmek için OHAL ilan edebileceği sözüne açıklık getiren Karamollaoğlu, “İktidar ne pahasına olursa olsun iktidarda kalmak için her türlü yola başvuracak” iddiasında bulundu.

SAVAŞ ORTAMI YARATILABİLİR

Karamollaoğlu, AK Parti'nin 18 yıllık iktidarı döneminde yıpranıp yorulmasına rağmen gücü bırakmak istemediğini, bunun içinde olağanüstü şartlar oluşturup seçimleri ertelemek isteyebileceğini belirterek, “Böyle bir durum için illa fiilen savaşa gerek yok. Tabi savaş ortamının hazırlanması bunun işareti olabilir. Bu sayede belli süre seçimleri erteleyebilirsiniz”dedi.

"(HDP'Lİ İTTİFAK) BUNUN KONUŞULACAĞI  ORTAM HENÜZ OLUŞMADI"

SP Lideri Temel Karamollaoğlu olası seçimlerde HDP ile açıktan bir ittifakta yer alıp almayacakları sorusu üzerine “Şu anda bunun konuşulma ortamının henüz olmadığı kanaatindeyim. Türkiye’de kamplaşmalar o kadar zorlanıyor ki insanlar bu konularda makul düşünemiyorlar. Makul düşünmediklerinde makul de konuşamıyorlar. Onun için ben seçim sathına girmeden ne ittifakları ne de adayları konuşmanın doğru olmadığı kanaatindeyim”dedi.

"ATILAN ADIMLARDA İKTİDARA YÖNELİK TEVECCÜH GÖRÜLÜRSE ERKEN SEÇİME GİDEBİLİRLER"

“Bir seneden önce erken seçim ihtimalini görmüyorum. Bu Cumhurbaşkanının vereceği bir karar. Anketler seçim ihtimalini zayıflatıyor. Çünkü şu günkü ihtimalde Ak Parti’nin oyları %33 MHP’nin de yüzde 7 civarında. Topladığınızda yüzde 42. Böyle olunca seçilme şansı 1. Turda yok gibi. Kaybedeceğini bile bile niye girsin. Atılan adımlarda iktidara yönelik teveccüh doğarsa, bunu da görürlerse gidebilirler. Görmeden gitmezler”

Yorumlar