Son Dakika CHP adayını açıkladı

Son Dakika CHP adayını açıkladı... CHP'li Veli Ağbaba Cumhurbaşkanı adayının kim olduğunu açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

Son Dakika CHP adayını açıkladı... Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı merakla beklenirken CHP'li Veli Ağbaba Cumhurbaşkanı adayının kim olduğunu açıkladı.

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (BESOB) geçen hafta başkanlığa seçilen Fahrettin Bilgit'i ziyaret eden Ağbaba, CHP iktidarında esnafın yaşadığı tüm sorunların çözüleceğini söyledi. Veli Ağbaba, BESOB ziyaretinde esnafın şikayetlerini dinledi. Ağbaba, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP iktidarında Esnaf Bakanlığı kurulacağı yolundaki sözlerini de hatırlatarak, bu bakanlığın çok önemli bir işlev üstleneceğinin altını çizdi.

Daha sonra CHP Bursa İl Başkanlığı'na geçen Ağbaba, burada düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunduktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ağbaba, Bursa'da yapılması planlanırken İstanbul'a alınan Milletin Sesi Mitingi'ni de hatırlatarak, "Bursa'ya bir miting borcumuz var, yapacağız" dedi.

Hakim Akın Gürler'in Adalet Bakan Yardımcılığı'na atanmasını da eleştiren Ağbaba, "Biliyorsunuz çok sayıda siyasi dava var. Bunların başında Canan Kaftancıoğlu kararı var, Sözcü kararı var, ÇHD kararı var, Türk Tabipler Birliği kararı var, Enis Berberoğlu'nun kararını uygulamayan bir mahkeme kararı var. Bunların hepsinin siyasi olduğunu biz söylüyorduk. Adeta hukuk celladı, adeta bir yargı celladı Akın Gürlek isimli birisi var. Bu kişi dün itibarıyla bakan yardımcısı oldu. Bu sözünü ettiğimiz Canan Kaftancıoğlu kararını, Sözcü kararını, ÇHD kararını, Türk Tabipler Birliği kararını, Enis Berberoğlu kararını kim vermiş, Recep Tayyip Erdoğan vermiş. Akın Gürlek yapmış olduğu Türkiye'deki hukuk ayıpları yüzünden maalesef bakan yardımcısı oldu. Ama hiç unutmayın, geçmişte Ergenekon’da, Balyoz’da, Odatv'de, Askeri Casusluk’ta karar veren hakim ve savcılar yargılanıyor, bilin ki bu kararları verenler de yargılanacak. Adeta iktidarın celladı, silahı gibi kullanılan birisi bakan yardımcısı yapılmış durumda" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmalarına da değinen Veli Ağbaba, “Diyor ki bize, Millet İttifakı'nın adayı kim? Öncelikle adaylığını açıkla bakalım, Devlet Bahçeli aday gösterdi ama Erdoğan hâlâ ben adayım diyemedi. Bursa'dan söyleyelim, bizim adayımız 6'lı masayı kuran, senin kimyanı bozan, Türkiye'de 16 Nisan'daki Adalet Yürüyüşü'nden itibaren toplumun tüm kesimlerini gündeme getiren, onlarla kol kola giren Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'dur" dedi.


 

Yorumlar