Sinemada bilet krizi büyüyor

Sinemada bilet krizi iyiden iyiye büyümeye başladı.

Google Haberlere Abone ol

Sinemada başlayan bilet krizi günden güne büyümeye başladı. İçlerinde Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Yılmaz Erdoğan gibi ünlülerin olduğu sinema boykotu devam ederken Cengiz Semercioğlu'nun Mars grup direktörü ile yaptığı röportaj krizi büyüttü. Cengiz Semercioğlu'nun görüştüğü, Mars grup şirketinin kurumsal ilişkiler direktörü Aslı Irmak Acar'ın Cem Yılmaz olmazsa yeni Cem Yılmaz'lar çıkar, onlar film çekmezse çekeni bulacağız, sözlerine Cem Yılmaz'dan yanıt gecikmedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden söz konusu röportajdaki ayrıntıyı paylaşan Cem Yılmaz, 'Hayatımda ilk defa gördüğüm bu hanım yeni Cem Yılmaz'lar çıkaracakmış! Yavaş çıkarsın. Hanımefendi hadi bırak Cem Yılmaz çıkarmayı da tüm Türkiye'de sinema biletini 15 lira yapmayı teklif ediyorum 40 liraya bilet satmak yok var mısın? Yoksun tabi... İyi çıkarmalar Cengiz'i geçiyorum', dedi. 

CEM YILMAZ: TERBİYESİZ

Cem Yılmaz, konu ile ilgili yaptığı paylaşımlardan birinde 'Bu cüretkar insanlar gözönünde olan kişileri kullanıp dümenini döndürmek istiyorsa yanlış adres ! Ben filmimi 10 lira kardeşler mısır da bedava der yine gösteririm ! Bunu cümle alem duysun Cem Yılmaz çıkaracak mış mış mış ! Cem Yılmaz çıkardı haberin yok....terbiyesiz' ifadelerini kullandı.

YILMAZ ERDOĞAN : ŞAŞIRMIŞ BU HANIMEFENDİ

Aynı konuya Yılmaz Erdoğan'ın tepkisi de gecikmedi Resmi Twitter hesabından konuya cevap veren Yılmaz Erdoğan, ' Yeni bir Cem Yılmaz çıkaracağını söyleyecek kadar şaşırmış bu hanımefendi ben çıkaramadım. Cem'in söylediklerine katılıyor; bu ayarsız, şuursuz yaklaşımı kınıyorum. C. Semercioğlu'nun, mısır patlağı fonundaki 'dünya tatlısı' fotoğrafının manasını da hiç çıkaramadığımı ekliyorum.', dedi.

CEM YILMAZ

NELER OLMUŞTU?

İlk olarak Yılmaz Erdoğan'ın bu hafta vizyona girmesi beklenen filmi “Organize İşler 2: Sazan Sarmalı” nı bir anda ertelemesi, neler oluyor sorusunu gündeme getirdi. Daha sonra Cengiz Semercioğlu'nun sinemadaki krizi köşesine taşıması olayı netliğe kavuşturdu. Olayın ardında sinema salonları ile yapımcılar arasında yaşanan mısır patlağı promosyonu ile bilet satma kararı olduğu anlaşıldı. Yılmaz, Erdoğan, Şahan Gökbakar, Cem Yılmaz gibi ünlüler Mars Cinema Group'un aldığı bu kararı boykot etmek için vizyona girmesi beklenen filmlerini erteleme kararı aldılar. Film yapımcıları hak ettikleri ücreti alamadıklarından ve bilet fiyatlarının mısır-meşrubat promosyonlarıyla sürekli yükseltilmesinden ancak bundan pay alamamalarından şikâyet ediyor.

Filmi için erteleme kararı alan Yılmaz Erdoğan, dağıtım şirketleriyle yaşanan gerilimle ilgili, "Biz kararlıyız, Türk sinemasını bir şekilde kurtarmak zorundayız. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bir mutabakat metni hazırladık, film dağıtım ve sinema işletmeleri ile toplantılar yapıyoruz" açıklamasında bulunmuştu.

Cem Yılmaz konuya dair, “Emek verdiğimiz filmlerin en adaletli şekilde seyircisiyle buluşacağı günü bekliyorum. Film bizim, film sizin. Mısır’a değil filme bilet alan milyonlarca seyircimize sorumluluğumdur” ifadelerini kullanırken; Şahan Gökbakar ise şunları söylemişti:

"Evvelki günlerde ve özellikle bugün yapımcılar ve sinema işletmeleri arasında anlaşmazlıklar olduğu ve yapımcıların filmlerini çıkmama kararı aldığı yönünde haberler basında geniş yer almıştır. Bu haberlerde şirketimiz Çamaşırhane Film, Şahan Gökbakar ve 2019 yılında vizyona girmesi planlanan Recep İvedik 6 filmiyle ilgili çeşitli yorum ve ifadeler bulunmaktadır. Tüm sinema işletmeleri ve şirketimiz arasında devam eden müzakere süreçleri henüz sonuçlanmadığı için şirketimiz tarafından alınmış kesinleşen bir karar bulunmamaktadır." 

Mars Group ise, "Yapımcıların bilet parasından istediği pay artışı 12.5 liralara kadar yükseliyor. Bu noktada en ucuz sinema biletinin ücreti 30 TL'leri bulmak zorunda kalacak" savunmasını yapmıştı.

Yorumlar