Şeyma Karamollaoğlu kimdir?

Şeyma Karamollaoğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır soruları Oğuzhan Asiltürk'ün ölümünden sonra gündeme gelen sorular oldu. Peki, kimdir Şeyma Karamollaoğlu?

Google Haberlere Abone ol

Şeyma Karamollaoğlu kimdir, kimin kızıdır, kiminle evlidir soruları Oğuzhan Asiltürk'ün vefatı sonrasında gündeme gelen sorular oldu. Peki, kimdir Şeyma Karamollaoğlu?

Siyaset gündemini yakından takip edenlerin bildiği gibi, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş'ün Merhum Necmettin Erbakan'dan sonraki lideri Oğğuzhan Asiltürk, partisinin Millet İttifakı'nın peşine düşüp gitmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirmiş, AK Parti ile temasa geçmişti. 

Asiltürk, Saadet Partisi'nin kendi tarihi kodlarına geri dönmesi gerektiğini belirterek, AK Parti ile ittifak sinyali vermişti; ancak Asiltürk'ün bu çıkışı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu başta olmak üzere şu anki SP yönetimindeki bazı isimler tarafından kabul edilmemiş, eleştirilmişti. 

Asiltürk ve Karamollaoğlu arasındaki bu anlaşmazlık günlerce konuşulurken; konunun başka bir boyutu da gündeme gelmişti. O da iki ismin dünür oluşu konusuydu. 

Oğuzhan Asiltürk ile Temel Karamollaoğlu'nun dünür olduğu ve siyasi tartışmaların ailevi konuları da etkileyebileceği endişesiyle Şeyma Karamollaoğlu ismi de gündeme gelmişti.

Şeyma Karamollaoğlu, Oğuzhan Asiltürk'ün kızı, Temel Karamollaoğlu'nun ise gelinidir. 

Şeyma Karamollaoğlu, Temel karamollaoğlu'nun Sayıştay'da görevli olan oğlu Ömer Karamollaoğlu'nun eşidir.

Oğuzhan Asiltürk'ün gelini Ebru Asiltürk Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanıdır. 

Bir diğer gelini Nagehan Gül Asiltürk ise İstanbul Kadın Kolları başkanıdır.


 

Yorumlar