Pompeo Türkiye'ye kinini kustu, cevabını aldı

Türkiye'nin Akdeniz'deki faaliyetlerini ve S-400 alımını eleştiren ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'ya cevap veren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Pompeo'nun Avrupalı liderleri Türkiye'ye karşı kışkırtmalarını ve Patriotların Türkiye'ye verilmemesini hatırlattı.

Google Haberlere Abone ol
Pompeo Türkiye'ye kinini kustu, cevabını aldı

NATO toplantısında Türkiye'yi hedef alan ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'ya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun cevabı sert oldu. Mevkidaşının sözlerine yanıt veren Çavuşoğlu, ABD'yi, Suriye'de terörist oluşumları desteklemekle ve Avrupalı devletleri Türkiye karşıtı cephede toplamakla suçladı.

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı, Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleşti. Kuzey Atlantik İttifakı'nın gelecek 10 yılda nasıl daha güçlü hale gelebileceği konusunun tartışılmasının planlandığı toplantıda, Trump hükümeti adına son NATO toplantısına katılan Pompeo, tansiyonu yükselterek Türkiye'yi hedef aldı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ankara'yı, Akdeniz'de müttefikleriyle gerginliği arttırmak ve Rus yapımı bir hava savunma sistemi alarak adeta Kremlin'e hediye vermekle suçladı.

ÇAVUŞOĞLU'NDAN POMPEO'YA SERT TEPKİ

Gündem dışı şekilde Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun cevabı sert oldu. Çavuşoğlu ise, Pompeo'yu, "Avrupalı müttefiklere telefon açıp Türkiye karşıtı bir cephede toplamak, bölgesel çatışmalarda körü körüne Yunanistan'dan yana taraf tutmak ve Türkiye'ye Patriot hava savunma sistemi satmayı reddetmekle" suçladı.

"ABD SURİYE'DEKİ TERÖRİST OLUŞUMLARI DESTEKLİYOR"

Çavuşoğlu ayrıca, Türkiye'nin DEAŞ'la savaştığı bir ortamda ABD'nin Suriye'deki "terörist oluşumları" desteklediğini yine ABD ile Fransa'nın Dağlık Karabağ'da Ermenistan'a destek vererek çatışmayı daha da kötüleştirdiğini dile getirdi.

MASKE TAKMAYAN VİRÜSE DÖNÜŞÜYOR

 

Yorumlar

yemiyoruz artık yermiyiz yemeyiz bu nedir danışıklı dövüş