Pevrul Kavlak kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Pevrul Kavlak kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Google Haberlere Abone ol

Pevrul Kavlak kimdir, nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, neden sık sık gündeme geliyor. Türkiye Pevrul Kavlak ismini ilk olarak nerede ve ne zaman duydu? Son dönemlerde Türk Metal Sen işçi sendikasının yeniden grev kararı aldığına yönelik haberlerin gelmesiyle Pevrul Kavlak ismi de tekrar gündem oldu. Peki, Pevrul Kavlak kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Türkiye Pevrul Kavlak adını Ergenekon soruşturmaları esnasında duydu. 

Soruşturmalar esnasında hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı; ancak kendisi gidip teslim olup ifadesini verdikten sonra serbest bırakılmıştı. 

Pevrul Kavlak 1962 yılında Kırıkkale'de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini memleketi Kırıkkale'de tamamladı. 

1979 senesinde Silah ve Tüfek Fabrikasında iş hayatına başladı.

Fabrika’da işçi olduğu dönemde Çerkezköy’de sendikacılık hayatına atıldı.

2002 yılında Türk Metal Sendikası Genel Sekreterlik görevine başlamıştır.

Bir süre Türk Metal İş Sendikası Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Şimdilerde ise Türk Metal Sendikasının başkanlığını yürütüyor.

Evli olan Pevrul Kavlak'ın iki çocuğu var.

GREV KARARI

MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde grev sürecinin başlamasının ardından yapılan ilk görüşmede MESS verdiği yüzde 12’lik zam oranını 17’ye yükseltti. Ancak MESS ile masaya oturan Türk Metal, Birleşik Metal-İş ve Öz Çelik-İş sendikaları, verilen teklifi kabul etmedi. Masadan kalkan Türk Metal Sendikası, MESS’e karşı sesini duyurmak için yarın yılın ilk mitingini yapacak. Türkiye’nin dört bir yanından metal işçileri Kocaeli’den taleplerini dile getirecek.

MESS’in işçi taleplerini kabul etmemesi üzerine Türk Metal, 24 Aralık’ta grev kararı aldı. İstanbul’da yapılan görüşmede MESS, verdiği yüzde 12’lik zam teklifini revize ederek yüzde 17’ye çıkardı. Ancak sendikalar bu teklifi kabul etmedi. MESS’in uzlaşmaz tavrına karşı Türk Metal miting kararı aldı. Türkiye’nin dört bir yanından metal işçileri yarın Kocaeli’ye gelerek tepkilerini dile getirecek.

Türk-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın katılımı ile gerçekleştirilecek miting için işçiler sabah saatlerinde Doğu Kışla Parkı’nda bir araya gelmeye başladı.


 

Yorumlar