Öztürk Yılmaz'ı bıçaklayan Serhat K kimdir, nerelidir?

Öztürk Yılmaz'a bıçaklı saldırı düzenleyen Serhat K tutuklanarak cezaevine gönderilirken, bilgisayarında çıkan bilgiler olayı 1,5 milyon dolar karşılığında gerçekleştirdiği tahmin ediliyor. Öztürk Yılmaz'ı bıçaklayan Serhat K kimdir, nerelidir soruları ise merakla soruluyor.

Google Haberlere Abone ol
Öztürk Yılmaz olayında "1,5 milyon dolar" detayı

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'a bıçaklı saldırı düzenleyen Serhat K.'nın ifadesi ortaya çıktı. Serhat K. ifadesinde, olayla ilgili açık itiraflarda bulunmazken, bilgisayarında "1,5 milyon dolar kaç TL eder" şeklinde sorgulama yaptığı ortaya çıktı. Serhat K'nın bu sorgusu için, "Benim 1500 dolar borcum vardı onu sorgulamak isterken yanlışlıkla 1,5 milyon dolar yazmış olabilirim" dediği kayıtlara geçti. Öztürk Yılmaz'ı bıçaklayan Serhat K kimdir, nerelidir?

Yenilik Partisi Genel Başkanı, 26'ncı ve 27'nci dönem Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, 7 Aralık'ta kendisiyle görüşmek için parti genel merkezine geldiğini belirten Serhat K. tarafından bıçaklandı. Yılmaz, kalçasından yaralanırken, saldırgan ise kaçtı. Öztürk Yılmaz, özel hastaneye kaldırılarak tedaviye alınırken, şüpheli Serhat K. ise Bolu Şehirler Arası Otobüs Terminali'nde yakalanarak gözaltına alındı. Ankara'ya getirilen Serhat K, emniyetteki işlemlerinin tamamlanması ardından adliyeye sevk edildi.

ÖZTÜRK YILMAZ'I BIÇAKLAYAN SERHAT K KİMDİR, NERELİDİR?

Öztürk Yılmaz'ı bıçaklayan Serhat K'nın Iğdır ilinin Tuzluca ilçesine kayıtlı olduğu belirtiliyor. Öztürk Yılmaz'ın kendisi ise Ardahanlıdır.

Serhat K, emniyetteki ifadesinde, Öztürk Yılmaz'ı sosyal medya hesabından devlet büyüklerine yönelik paylaşımları nedeniyle bıçakladığını ileri sürerek, "Ben bu olayla ilgili herhangi bir kimseden talimat almadım. Olayı kendi düşüncem ve iradem ile yaptım. Ankara'ya gelme amacım Öztürk Yılmaz'ı yaralamak içindi. Bu olayla ilgili hiç kimseden maddi destek almadım. Zaten olayı gerçekleştirdikten sonra AŞTİ'ye geldiğimde cebimde 225 lira param vardı. Bunun 200 lirasını otobüs parası verdim. Üzerimde başka para yoktu. İstanbul'a gittikten sonra ailemi görüp daha sonra teslim olacaktım. Olayı gerçekleştirdiğim için pişmanım" dedi.

Serhat K. cep telefonunda yapılan incelemede; arama motorunda çıkan '1,5 milyon dolar kaç TL eder' araması ile ilgili soruya, 1500 dolar borç aldığını ve bunun ne kadar olduğunu öğrenmek isterken yanlışlıkla '1,5 milyon dolar' yazmış olabileceğini öne sürdü. 

Yine arama motorunda 'nitelikli adam öldürme' ve 'kasten yaralama' suçları ile ilgili yaptığı araştırmalarına ilişkin soruya da "Öztürk Yılmaz’a kendi açımdan ceza verdiğimde alacağım cezayı en az nasıl alabileceğimi öğrenmek için bu araştırmayı yaptım. 'Adam öldürme' suçunu araştırdım; ancak içeriğini okumadım. 'Kasten yaralama' suçunu araştırdım ve içeriğini okudum" yanıtını verdi. 

Olayın olduğu gün saat 16.07’de 'WhatsApp' durumu mesajında "Ya devlet başa ya kuzgun leşe" yönündeki paylaşımı sorulan Serhat K. "Benim bu mesajı paylaşmaktaki amacım sevdiğim bir söz olmasındandır, başka da bir amacım yoktur" dedi.

ANKARA'YA GİDERKEN GÖRÜŞTÜĞÜ SON KİŞİ T.B.

Serhat K, sosyal medya hesaplarında birlikte çok sayıda fotoğrafı bulunan T.B. adlı kişinin kim olduğu yönündeki soruya da "T.B. isimli şahsı yaklaşık 6 yıldır İstanbul’dan tanırım. Kendisi hemşerim olur, esnaftır. Denk geldiğimizde görüşürüz, aramızda ticari herhangi bir ilişki yoktur. Tanışıklık dışında da herhangi bir şekilde bir ilişkimiz yoktur. En son Ankara’ya gelmeden önce telefonda görüştüm. Öztürk Yılmaz’a yönelik bıçaklama olayıyla T.B’nin bir ilgisi ve haberi yoktur. T.B’den bu konu ile ilgili herhangi bir talimat almadım" cevabını verdi. 

Öztürk Yılmaz'ı bıçaklayan Serhat K. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce “Kasten Öldürmeye Teşebbüs” suçundan tutuklandı.

Öte yandan Öztürk Yılmaz, Ankara'da tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. Yılmaz, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yılmaz, tedavisinin evde süreceğini söyleyerek, "Acz içinde olan şahsın ifadesi geldi. İfadesinde şunu söylüyor, devlet büyüklerimize son dönemde yaptığım eleştiriler nedeni ile bana saldırı gerçekleştirmek istediğini ve onun bir şekilde beni cezalandırmak istediğini yazmış. Bu şahıs Tuzluca'dan gelmiş her ne hikmetse millet dolmuş parası bulamazken bu uçakla İstanbul'a gidiyor sırf bu iş için ve kendisi çağrılıyor. İstanbul'a gidiyor. İstanbul'dan tekrar otobüsle Ankara'ya geliyor. Ankara'da bazı planlar yapıyor. Yaptıktan sonra da gelip devlet büyüklerine yapmış olduğum eleştirilerin öcünü alabilmek için beni bıçaklıyor" diye konuştu.

Şüpheli Serhat K'nin 1,5 milyon doların kaç liraya denk geldiğini araştırdığının polis kayıtlarına geçtiğini söyleyen Yılmaz, "Yani 1,5 milyon dolar karşılığında cinayet gerçekleştirmek için anlaştığını itiraf ediyor. Devlet büyükleri dedikleri kimmiş, ben kimleri eleştirdim? Aslında olayın nereye gittiği çok açık belli, nereden talimat aldıkları, bağlantıları belli. Öztürk Yılmaz, Allah'tan başka kimseden korkmaz. Yine söylüyorum yüreğiniz yetiyorsa kendiniz karşıma çıkın bana taşeronlarınızı göndermeyin" dedi. 

Yorumlar