OPTİMAR seçim anketine göre 5 parti barajı geçiyor

OPTİMAR'ın yeni seçim anketine göre Cumhur İttifakı'nın oyları yüzde 50 bandında çıktı. Ankete göre 5 parti seçim barajını geçiyor.

Google Haberlere Abone ol

Anket şirketleri 2023 haziran seçimlerine ilişkin seçmenin nabzını tutmaya devam ediyor. Bu pazar genel seçim olsa anketinde AK Parti, MHP ve BBP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, yüzde 50 oy oranını korudu.

Kamuoyunda seçim tartışmaları devam ediyor. Muhalefetin ısrarla talep ettiği erken seçim için Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin 2023 Haziran'da yapılacağını söyleyerek tartışmaları noktalamıştı.

Partiler 2023 için seçim çalışmalarına başlarken anket şirketleri de seçmenin nabzını tutmaya devam ediyor. Son olarak Optimar Araştırma, Türkiye'nin Nabzı Mart 2021 anketini gerçekleştirdi.

Bugün genel seçim olsa kime oy verirsiniz sorusunun katılımcılara yöneltildiği ankette, gelen cevaplar AK Parti, MHP ve BBP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'ndan yana oldu.

İşte o anketin sonuçları:

AK PARTİ: Yüzde 38,4

CHP: Yüzde 24,4

HDP: Yüzde 11,5

MHP: Yüzde 10,5

İYİ PARTİ: Yüzde 10,3

DEVA PARTİSİ: Yüzde 1,3

SAADET PARTİSİ: Yüzde 0.7

BBP: Yüzde 0,6

GELECEK PARTİSİ: Yüzde 0,3

YENİDEN REFAH PARTİSİ: Yüzde 0,3

DİĞER: Yüzde 0,6

 

Yorumlar

süleyman uz optimar yetkilileri bu anketi acaba akp genel merkezindemi yaptılar.tüm başka anketlerde akp yüzde 30u mhp ise yüzde7 yi geçemezken bu ankette toplamda yüzde 50 nasıl oluyorda çıkıyor bu ankette.şaşırdım.