NASA: Uzaylılar bu işin bir parçası değil

14 yıl önce paraşütü açılmadığı için Utah çölüne düşen ve zamanında UFO söylentilerine neden olan Genesis adlı uzay mekiğinin fotoğraflarını yayınlayan NASA fotoğrafa “Yıl 2004 ve uzaylılar bu işin bir parçası değil” notunu düştü.

Google Haberlere Abone ol
NASA: Uzaylılar bu işin bir parçası değil

NASA 14 yıl önce paraşütü açılmadığı için düşen Genesis uzay mekiğinin fotoğrafını websitesinde, “Yıl 2004 ve uzaylılar bu işin bir parçası değil” notuyla paylaştı.

Yapılan açıklamada, Genesis’in 2001 yılında güneşi incelemek için üretilmiş bir robot uzay mekiği olduğu ve 2004 yılında, radarlar ve helikopterlerle takip edildiği ancak paraşütü açılmadığı için, saatte yaklaşık 300 kilometre hızla yere çakıldığı belirtildi.

Açıklamada, çakılmaya rağmen, mekikten, normal şartlarda atmosfer tarafından yansıtılacak olan, güneş rüzgarı partikülleri elde edildiğini ve bu partüküllerin incelenecek durumda oldukları ifade edildi.

Genesis sayesinde güneşin yapısı ve güneş sisteminin farklı bölgelerindeki element dağılımı ve milyarlarca yıl önce güneş ve gezegenlerin nasıl oluştuğu hakkında bilgiler elde edildiği duyuruldu. 

Yorumlar