Narkotik köpeği uyuşturucuya geçit vermedi

Manisa’nın Akhisar ilçesinde Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen yol kontrollerinde bir minibüsün içinde yolculuk yapan 18 yaşından küçük bir çocuğun üzerinde...

Google Haberlere Abone ol

Manisa’nın Akhisar ilçesinde Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen yol kontrollerinde bir minibüsün içinde yolculuk yapan 18 yaşından küçük bir çocuğun üzerinde uyuşturucu yakaladı.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipleri bayram öncesi Akhisar İlçe Merkezi girişinde arama ve takiplerde havadan görüntüleme aracı “Drone” ve narkotik köpeklerle birlikte yol denetimi gerçekleştirdi. Yapılan denetimde sürücülere kolonya ve bayram şekeri de ikram edildi. Drone ile yapılan denetimlerde sürücülerin bariz hatalar da kolaylıkla tespit edildi. Jandarma Trafik Şubeye bağlı ekipler durdukları araçlarda ehliyet ve kimlik kontrolü yaparken yine Jandarma Komutanlığına bağlı pointer cinsi narkotik köpeklerde koku alma yoluyla uyuşturucu araması yaptı. Jandarma Trafik ekiplerince durdurulan 10 ZE 438 plakalı bir minibüste armam yapan narkotik köpekler 18 yaşından küçük A.Z.’nin üzerinde 2 gram ağırlığında bir uyuşturucuyu tespit etti. Jandarma tarafından alınan ilk ifadesinde A.Z.’nin içici olduğunu söylediği öğrenildi. A.Z. jandarma tarafından gözaltına alınarak savcılığa sevk edildiği bildirildi.

Denetimlerden oldukça memnun olan sürücüler bir çok noktada denetim yapıldığını ve bunlarında bir çok kazanın önüne geçtiğini ifade etti.

Yorumlar