Meral Akşener "Altılı Masa"dan ayrılıyor mu?

Akşener, "Altılı Masa"dan ayrılacağı yönündeki iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Meral Akşener "Altılı Masa"dan ayrılıyor mu?

Şu ana kadar hiçbir konuda somut bir adım atmamakla suçlanan "Altılı Masa"nın üyelerinden Meral Akşener'in istediği kişiyi aday yapamayacağı gerekçesiyle masadan ayrılacağı iddiaları giderek kuvvet kazanıyor. Akşener, geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada ilk kez masaya aday teklifinde bulunduğunu itiraf etmişti. Diğer adayların, "şu ana kadar hiçbir şekilde aday konusu konuşulmadı" şeklindeki açıklamalarının aksine Akşener, masada İmamoğlu ve Yavaş'ın aday olması halinde "hayır" demeyeceklerini açık açık ifade ettiğini söylemişti. Buna rağmen CHP'lilerin Kılıçdaroğlu'nun adaylığı üzerinde ısrarcı olmaları Akşener'in masadan ayrılabileceği yorumlarına neden oldu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. "Akşener 6'lı masayı dağıtır" söylemleri hatırlatılan İYİ Parti lideri, gündemdeki iddiaya şu sözlerle yanıt verdi; "Çok ilginç bu. Hiç benim yumuşak, bir 'Acaba mı' mesajı verdiğim söz konusu değil. O zaman burada 'Her an gidebilir' anlayışını oluşturmaya çalışanlara bakarsanız çok ilginç. Onlar muhalefet yanında görünen pek çok insan. 'Acaba şu kadının sinirini bozup, bir an evvel kaldırsak mı?' Aynı zamanda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu arada seçmenini konsolide edebilmesi için farkında veya farkında olmadan yaratılan bir istifham mı? Döndürüp, döndürüp ben davet ediliyorum, partim davet ediliyor.

Her seferinde ben de 'Hayır' diyorum. Yani benim kadar bu konuda davet alıp, net 'Hayır' diyen de yok. Ben her şeyin farkındayım, Gülhane Parkı'ndayım. İlginç bir durum var orada, ben bir şeyi fark ettim. Çok ön yargılar varmış bizimle ilgili. Kurban keserler yani bazıları ben kalksam, o masadan.

"ÇALIŞMAYA BAŞLARSAM HERKES YANAR"

Akşener, konuyla ilgili "kimden bahsettiği" yönündeki soruya yanıt verirken, "Muhalefeti tanzim etmeye çalışan insanlardan bahsediyorum. Yani bir şeylere razı edilmeye yönelik midir? Onları bilemiyorum, çalışmadım henüz. Bak çalışmaya başlarsam yanar herkes" ifadelerini kullandı.

Muhalefeti tanzim etmek etmeyenler arasında aydınların, kanaat önderlerinin, akademik kadrodan isimlerin olduğunu öne süren Akşener, bunun kendisini şaşırttığını kaydetti. Altılı masanın 3 görevi yerine getirmek için oluşturulduğunu belirten Akşener, "Onun için kuruldu. Sonra ittifaka dönerse başka bir şey, şu an ittifak değil. Görevi, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek, seçim güvenliği ve adayı belirlemek" dedi.

Yorumlar