Media Art Museum Giriş Ücreti 2022 ne kadar?

Media Art Museum Giriş Ücreti 2022 yılı etkinlikler için yeniden belirlendi. Giriş ücretleri tam, indirimli ve öğrenci olmak üzere üç kategoride uygulanıyor.

Google Haberlere Abone ol
Media Art Museum Giriş Ücreti 2022 ne kadar?

Media Art Museum Giriş Ücreti ne kadar? Bilet fiyatları 2022 yılı etkinlikler için yeniden belirlendi. Giriş ücretleri tam, indirimli ve öğrenci olmak üzere üç kategoride uygulanıyor.

Türkiye'de alanında bir ilk olma özelliğine sahip X Media Art Museum, 2022 senesinde kapılarını sanat severlere açtı. Ülkemizde ilk defa açılan bu dijital sanat müzesi ile ilgili tüm ayrıntılar şimdi sizlerle...

Kültür ve sanat ile ilgili yaptığı işler ile bilinen DasDas işbirliğinde açılan X Media Art Museum'un kurucuları oyunculuğu ve güzel sesi ile de bilinen Mert Fırat, film yapımcısı olan Muzaffer Yıldırım ve Ouchhh Stüdyo kurucu ortağı Ferdi Alıcı'dır. X Media Art Museum'un direktörü Esra Özkan ve müzenin destekçisi ise Paribu'nun CEO'su Yasin Oral'dır.

Müze İle İlgili Röportaj Veren Mert Fırat Şu İfadeleri Kullandı:

Artık dünyanın değiştiğini ve başka bir yere doğru gittiğine şahit oluyoruz. Eserler yalnızca tek kişinin değil, birçok kişiye ait. Ve iyi ki bu düşünceye doğru giden bir çağda yaşıyoruz. XMAM'da seyirci müzenin bir parçası oluyor. Hem fiziksel hem de duygusal olarak dahil oluyor. XMAM'ın ilk sergisi, 500 yılı aşkın kültürel ve sanatsal mirası olan veriyi izleyici ile buluşturuyor. Biz bu sanatı daha da araştırmaya ve geliştirmeye devam edeceğiz.

Müze İle İlgili Röportaj Veren Muzaffer Yıldırım Şu İfadeleri Kullandı:

XMAM alanında bir ilk. Sanat farklı bir deneyimle müze ziyaretçileriyle buluşuyor. Müze içerisindeki sergiler 3 ayda bir değişecek. İlk sergimiz olan Leonardo Da Vinci deneyimi Türkiye adına önemli bir sergi. Leonardo Da Vinci'yi sadece bir ressam olarak değil aynı zamanda eserlerini bilimsel bir çalışmayla anlatıyor. Eserin Oscar ödüllü Nomadland filminin bestecisi Ludovico Einaudi ve Mercan Dede'nin müzikleriyle buluşması da bu sergiyi unutulmaz bir deneyime dönüştürüyor.

Müze İle İlgili Röportaj Veren Ferdi Alıcı Şu İfadeleri Kullandı: Ouchhh olarak dijital verileri boya olarak, algoritmayı ise fırça olarak kullanarak sanatın geleceğini yeniden tanımlarken fiziksel dünya ile dijital dünya arasında özgün bağlantılar kurmayı hedefliyoruz. 'Leonardo Da Vinci: Yapay Zekâ Işığın Bilgeliği / Cern'den Nasa'ya İnsanlık ve Metaverse' sergisi sanat tarihinin verileri kullanılarak oluşturuldu. Leonardo Da Vinci'nin çizimleriyle başlayan ve 3D modellemesi ile devam eden sergide veri tabanı olarak sanatçının icatları, makine çizimleri ve eskizleri kullanılıyor.

DİJİTAL SANAT SERGİ DENEYİMİ: SEZEN AKSU

7 Ekimde başlayacak olan ve Türkiye'de bir ilke imza atılacak olan bu dijital sanat sergisinde ilk defa bir müzisyenin çalışmaları bu şekilde sergilenecek. Bu sergiye gittiğiniz de dilerseniz Sezen Aksu'ya notlar bırakabileceksiniz.

Giriş ücretleri normal seanslar için 110 TL'dir.

İndirimli bilet fiyatları 88 TL

Çocuk bileti fiyatları ise 55 TL'dir.

Biletler mobilet.com sitesinden temin edilebiliyor.


 

Yorumlar