Kılıçdaroğlu kovdu Özgür Özel geri aldı

Kılıçdaroğlu döneminde partiden atılan 13 isim Özgür Özel tarafından yeniden partiye alındı. Geri alınanlar arasında Tanju Özcan da bulunuyor. Özcan'ın kovulması HDP'nin isteğiyle gerçekleşmişti.

Google Haberlere Abone ol
Kılıçdaroğlu kovdu Özgür Özel geri aldı

CHP'de önceki başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından partiden kovulan 13 isim yeni başkan Özgür Özel tarafından yeniden partiye alındı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, daha önce partiden ilişiği kesilen 13 üye için af kararı aldı. Parti Sözcüsü Deniz Yücel, af taleplerinin MYK toplantısında ele alındığını açıkladı ve bu kararın parti içinde dikkat çektiğini belirtti.

Af kapsamına alınan isimler arasında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan gibi önemli isimler bulunuyor. Deniz Yücel, af kararıyla ilgili şunları dile getirdi: "Partimizin 100. yılı nedeniyle 100. yıl affı konusunda karar almıştık. Af talepleriyle ilgili içlerinde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın da dahil 13 arkadaşımızın talepleri görüşüldü. 13 arkadaşımızın Parti Meclisi kararıyla affedilmesine ve yeniden üyeliklerine karar verildi."

İşte CHP'de affedilen 13 isim:

Ethem Ejder Zengin

Mahmut Yıldırım

Tanju Özcan

İsmail Uysal

Timur Yalçıntuğ

Didem Yalçıntuğ

Niyazi Bakkalcı

Ünal Uysal

Ali Güneş

Emre Gelen

Hasan Akkaya

Halime Öztürk

Yorumlar