Kenan Şener (Gazeteci) kimdir?

Kenan Şener (Gazeteci) kimdir, nerelidir, hangi gazetelerde çalıştı?

Google Haberlere Abone ol
Kenan Şener (Gazeteci) kimdir?

Kenan Şener kimdir, kaç yaşında, nerelidir, hangi gazetelerde çalıştı soruları bu aralar merakla soruluyor. 

Şener, Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri olarak görev yapıyor.

Kenan Şener, 1980 yılında doğdu. Ankara ve Eskişehir’de devlet okullarında okudu, yerel gazetelerde çalıştı. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi mezunu.

Şener, savaş ve çatışma alanlarında yaptığı haberler, canlı yayınlar ve aktardığı askeri kulislerle dikkat çekti.

Mısır'da darbe sürecini, Suriye'de sınır ötesi operasyonları, Van depremi ve Soma maden kazası gibi faciaları en uzun süre izleyip aktaran muhabirler arasındaydı. Soma'da yaptığı haberlerle 2014 Sedat Simavi Televizyon Ödülünü kazandı.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Gazetecilik bölümü son özel yetenek mezunlarından Kenan Şener, üniversitenin ardından Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı'nda araştırmacı gazetecilik eğitimi aldı. 2006 yılında ANKA Haber Ajansı'nda gececi olarak çalışmaya başladı daha sonra Kanal B'de televizyon haberciliğine geçti, 2009 ÇGD yerel televizyon haberi ödülü aldı.

2010 yılında Star TV'de daha sonra da CNN Türk'te muhabir oldu. Son 2 yıldır CNN Türk Ankara Haber Editörü olan Kenan Şener, bu görevini sürdürürken Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde "televizyon haberciliğinde hızlanmanın gazeteciliğe etkileri" üzerine hazırladığı tezle yüksek lisansını tamamladı. Basın meslek örgütlerinde de görev alan Şener ÇGD, TGS ve DMD üyesi.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; Olay TV son transferini Cumhuriyet Gazetesi’nden yaptı.

Ödüllü muhabir Alican Uludağ, yapılan görüşmenin ardından masadan el sıkışarak kalktı.

Uludağ, ‘AK Partili vekilin evinde bakıcı cinayeti’, ‘Emniyet 8 gün önceden Ankara'daki gar katliamı hazırlığını biliyormuş’ gibi uzun süre konuşulan haberlere imza atmıştı.

Olay TV, son olarak sunucu Duygu Demirağ ile anlaşmasının ardından CNN Türk'ten istifa eden Kenan Şener ve Cumhuriyet gazetesinden Alican Uludağ'ı da kadrosuna kattı.

Merkezini İstanbul'a taşıyan ve Ekim ayında yayına geçme hazırlığını sürdüren Olay TV, sunucu Duygu Demirağ ile anlaştı.

CNN Türk’ün ünlü ekran yüzlerinden Duygu Demirdağ, sosyal medya hesabından Olay TV ile anlaştığını duyurdu. İmzayı atan ve bir fotoğraf paylaşan Demirdağ,
"’Her dem, yeni doğarız!’ Yeniden merhaba...” ifadelerini kullandı.

Olay TV geçen günlerde gazeteci Nevşin Mengü’yi ekran kadrosuna katmıştı.

ŞENER DE TRANSFER OLDU

Merkezini İstanbul’a taşıyıp, kadrosunu deneyimli isimlerle güçlendiren Olay TV’den bir transfer haberi daha geldi.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; ekim ayında yayın hayatına başlayacak kanal CNN Türk’ten istifa eden deneyimli muhabir Kenan Şener’le de anlaşmaya vardı. Şener, Olay TV'de Ankara Haber Müdürlüğü görevini yürütecek.

Şener, sıklıkla savaş, çatışma, terör, afet ve kriz bölgelerinden yaptığı başarılı yayınlarla biliniyor.

10 yıl CNN Türk’te görev yapan deneyimli isim aynı zamanda Çağdaş Gazeteciler Derneği ve Sedat Simavi ödüllerinin de sahibi.

 


 

Yorumlar